Teknoloji

Xiaomi’den Yedi Kameralı Akıllı Telefon Patenti

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, üç yeni akıllı telefonu için patent aldı. İşte Xiaomi’nin yeni akıllı telefonları için aldığı patentler. 

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Xiaomi yeni akıllı telefonları için yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce pop – up kameraya sahip akıllı telefonlar tanıtılmış ve tanıtılan modeller arasında en çok başarılı olan modellerden birisi de  Xiaomi Mi 9T Pro modeli olmuştu. Xiaomi’nin aldığı yeni patentlere göre kamera sayısının arttırılması amaçlanıyor. 

Xiaomi Pop – Up Kameraya Daha Çok Kamera Yerleştirecek

Alınan patentlere göre Xiaomi’nin yeni akıllı telefonları 4, 5 ve 7 kameraya sahip olabilir. Xiaomi’nin patentlerinde en dikkat çeken detay ise elbette ki 7 kameraya sahip bir akıllı telefon patenti oldu. Patent ile ilgili paylaşılan görselde yer aldığı gibi Xiaomi’nin aldığı patente göre telefonun üst kısmının büyük bir kısmı açılabilir kameralardan oluşacak. Tüm modellerinde ön kısmında iki adet kamera bulunacakken, modellerin arka tarafında ise iki, üç, beş kamera bulunacak. Xiaomi’nin yeni çoklu kameralara sahip akıllı telefon modellerinin ne zaman tanıtılacağı şimdilik bilinmiyor olsada modeller ile ilgili bilgilerin önümüzdeki günlerde ortaya çıkması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı