MobilTeknoloji

Xiaomi’nin Hızlı Şarj ve 5G Destekli Yeni Modelleri Ortaya Çıktı

Bundan birkaç gün önce Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin yeni 5G özellikli modeli Mi 10 Youth Edition 5G için hazırlıklara başladığını öğrenmiştik. Bugün geldiğimiz noktada ise Mi 10 Youth Edition modelinin Xiaomi tarafından piyasaya sürülecek tek 5G telefon olmayacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Buna göre Xiaomi bir değil, iki tane 5G özellikli yeni telefon modeli tanıtacak.

Bu bilgilerin kaynağı ise gayet sağlam. Çin’in Twitter’ı olarak niteleyebileceğimiz sosyal medya platformu Weibo’daki Dijital Chat Station isimli kanalın üyeleri, telefonların Çin Zorunlu Sertifika (3C) kurumu kayıtlarına ulaşmış durumdalar. 5G destekleyecek modellerin isimleri ise kayıtlara M2004J7AC ve M2004J7BC olarak geçmiş.

22.5W hızlı şarj destekleyecek

Hemen yukarıda yer alan ekran görüntüsünden M2004J7AC kod adını taşıyan modelin 22.5W şarj desteklediği bilgisine ulaşabiliyoruz. Bir diğer 5G telefon modeli olan M2004J7BC ise 33W şarj özelliğine sahip. Bunun dışında kayıtlarda her iki cihazın da 5G bağlantı hızını destekleyeceği bilgisi yer alıyor.

Redmi Note 9 Pro Max mı geliyor?

Şuan için Xiaomi’nin bu iki modeli hangi isimli piyasaya süreceği belirsiz. Ancak Xiaomi’ye yakın bazı blog sitelerinde M2004J7BC kod adlı cihazın global pazarda Redmi Note 9 Pro Max adıyla satışa sunulacağı iddiası yer aldı. Hatırlanacağı üzere Xiaomi en son Redmi Note 9 modelini internetten düzenlediği lansmanla tanıtmış ve fiyat / performans cihazıyla ciddi ses getirmişti.

Çin, Hindistan ve Endonezya gibi bölgelere özel telefon modeli geliştiren Xiaomi’nin 33W desteğine sahip diğer 5G telefonu ise bu ülkelerde Redmi Note 9 Pro adıyla pazarlayabilir. Tabii bunlar sadece tahmin.

Bu arada her iki akıllı telefon modelinin de Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 720G yerine MediaTek Dimensity 1000 işlemcisine sahip olacağı yönünde iddialar var. Ancak Xiaomi şimdiye dek sadece Redmi Note 8 Pro’da MTK işlemci kullanmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı