Teknoloji

Yağmurda Daha Rahat Etmek İçin: Akıllı Şemsiye

Dünya’nın teknoloji alanında her geçen gün büyük bir ilerleme gösterdiği gözle görülür bir biçimde kendini göstermektedir. Bu yapılan gelişmelerden sonra şemsiye aracı da teknolojiye ayak uydurmuş ve akıllı araçlar arasında girmiştir. Akıllı Şemsiye işleyişi kullanıcılara gönderdiği titreşim ve mesajlarla hava durumunu bildirerek tedbir almanızı sağlamaktadır.

Akıllı Aracın Kullanım Alanları

Akıllı şemsiye uygulamasının çalışma prensibi çok basittir. İçerisinde bulunan sensörler sayesinde havadaki nem, basınç ve ışık ölçümünü yaparak kullanıcının telefonuna hava durumunu ve tedbir mesajını göndermektedir. Kullanıcıya evden çıkmadan 15 dakika öncesinde bir uyarı vererek kendisini hatırlatmakta aynı zamanda bildirim gönderirken şemsiyenin tutma yeri de titremektedir. Bu tutma yerindeki titreme eğer çok hafif bir şekilde oluyorsa yağmurun çok fazla değil çiseleme şeklinde olacağının göstergesidir. Ancak titreme çok şiddetli bir şekildeyse gök gürültülü sağanak bir yağmura hazır olmanız konusunda sizleri uyarmaktadır.  Aynı zamanda kaybolma özelliğine karşı da bir uygulaması bulunmaktadır. Kullanıcı şemsiyeden uzaklaşmaya başladığı takdirde telefonunuza ‘’Beni Unutma‘’ diyerek konumunu bildirir. Şemsiyelerin en çok kaybolan aksesuarlar olduğu düşünüldüğünde bu uygulamasıyla kullanıcıları uyararak kendisini kaybetmemenize yardımcı oluyor. Bağlı teknolojinin en güzel uygulaması olan akıllı şemsiyelerin izleme ve sosyal işlevleri de bulunmaktadır. Gittiğiniz ortamlarda akıllı şemsiye kullanımlarını sizlere bildirir.Günlük hava durumunu bildirmekle kalmayıp son yağmurlu yolculuğunuzun istatistiklerini , nereye gittiğinizi  ve ne kadar kullandığınızı da belirtebiliyor.Telefonlara bağlı olarak hareket eden bu araç , sağanak bir yağmurda telefonunuzun zil sesini duymamanıza karşılık şemsiyenin tutulacağı yerden bir ışık ve titreşimle size bildirim sağlamış olur. Aynı zamanda son kullanmanızda gittiğiniz yerleri kayıt edip bilgileri arşivliyor. Daha sonra aynı aylarda oraya gitmeyi düşündüğünüz takdirde geçmiş arşivlere bakarak daha tedbirli bir şekilde hareket etmenizi sağlıyor.

Hava durumu şartlarını tahmin etmesiyle yetinmeyip kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayan bu teknolojiyi yanınızdan asla ayırmak istemeyeceksiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı