Teknoloji

Yandex Mail Nedir? Ne İşe Yarar?

Yandex şirketi 20 yıl önce Rusya’da iki genç tarafından kurulmuştur. Yandex’i kuran kişiler Rusya’da yaşamakta olan Arady Volozh ve Ilya Segalovich’dir. Yandexi kuran bu iki kişi aynı zamanda programcıdır. Yandex yalnızca Rusya’da kullanılmamaktadır. Aynı zamanda  Kazakistan, Beyaz Rusya, Türkiye ve Ukrayna ülkelerinde de aktif olarak kullanılmaktadır. Milyonlarca kişiye hitap eden Yandex ulusal bir şirkettir. Özellikle Türkiye’de Google Chrome’den sonra en fazla kullanılan tarayıcı programı Yandex’e aittir. Kaliteli ve saf bilgiyi elde edebilmeniz açısından her geçen gün kendini geliştiren Yandex, mail sistemi çeviri sistemi ve daha birçok özelliği ile bizler için çalışmaktadır. Özellikle de mail ve depolama sistemi oldukça gelişmiştir. Çeviri sistemi ile Google Translate’nin tek başına yürüttüğü bu işi üstlenerek Google’a birçok konuda rakip olmuştur. Sanal ortamda her türlü bilgi akışını sağlamaktadır. Yandex’in hizmet verdiği sektörler: Mail, mesajlaşma, e posta, harita gibi birçok popüler sektörde varlığını sürdürmektedir.

Yandex Mail Ne İşe Yarar?

Yandex Mail ne işe yarar? Hangi ülkelerde aktiftir? Yandex mail girişi nasıl yapılır? Yandex maile nasıl kaydolunur? Bu tip sorgulamaların cevaplarını makalemizde güncel olarak cevaplarını bulabilirsiniz. Yandex mail tıpkı Google’nin gmail uygulaması gibi bir e posta servisidir. Basit ve pratik bir şekilde  kendinize ait bir e mail oluşturabilir, insanlarla mailleşebilirsiniz. İletişim için özellikle son yıllarda sıklıkla kullanılan mail servisleri arasından  Yandex’in çıkarmış olduğu Yandex Mail insanlar tarafından en fazla tercih edilen servisler arasındadır. İlk olarak Rusya’da faaliyete giren bu hizmet zaman içerisinde tüm dünyaya yayılmıştır.

Yandex mail nasıl kullanılır? yandex mail oluşturmak için gerekli bilgiler nelerdir? Yandex maile kayıt olmak için resmi websitesine girmeniz gerekmektedir. Resmi sitesine girdikten sonra kayıt ol butonuna basınız. Daha sonra sizden isim soyisim doğum tarihi telefon numarası, kullanmak istediğiniz e posta adresinin ismi ve oluşturacağınız şifre gibi bir takım kişisel sorular sorulacaktır. Son olarak güvenlik sorunu cevaplayarak kendinize özel e posta adresinizi Yandex Mail aracılığıyla oluşturabilirsiniz. Günümüzde pek çok mail servisi bulunmakta fakat gmail ile birlikte dünyada en fazla hizmet veren mail servislerinden biri de Yandex Mail olarak bilinmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı