Teknoloji

Yeni Akıllı Saat Polar Grit X’in Pil Ömrü 40 Saat!

“Giyilebilir teknoloji ürünü” dendiği zaman akla ilk gelen akıllı saat modellerinin en büyük ortak sorunu, batarya ömrünün çok kısa olmasıdır. Öyle ki bugün Apple, Samsung veya Xiaomi’ye ait herhangi bir akıllı saat modelini alsanız dahi en iyi ihtimalle her akşam cihazı şarj etmek zorunda kalırsınız. 

Bunun sebebi ise çok açık: Akıllı saatler çok küçük cihazlar olduğu için yapıları gereği yüksek kapasiteli bataryalar kullanılamıyor. Bunun dışında Bluetooth bağlantısı sürekli açık olan saatlerin çok fazla işleve sahip olması da batarya tüketimini hızlandırıyor. Sonucunda da neredeyse bir telefon ücreti kadar para ödediğimiz akıllı saatleri her akşam yatmadan önce şarja takmadan kullanamaz hale geliyoruz.

Polar Grit X bu algıyı yıkmaya geliyor

Ancak bu endişeyi yaşamadan gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir akıllı saat arayışındaysanız, size iyi bir haberimiz var. Polar isimli teknoloji şirketi yeni çıkardığı Grit X modeliyle 40 saate kadar batarya ömrü vaat ediyor. Üstelik firmanın iddiasına göre bu değere ulaşmak için saatin özelliklerini kapatmak, yani tasarruf etmeye çalışmak da gerekli değil.

Tabii diğer akıllı saatlerde olduğu gibi ne kadar sık kullanırsanız Polar Grit X’in de bataryası o kadar hızlı tükenecektir. Ancak sadece spor yaparken saat takan biriyseniz Grit X’i günlerce şarj etmeden kullanabilmeniz mümkün. 

Bunun dışında saatin dahilî GPS ve pusulanın yanı sıra irtifa ve nabız ölçer gibi özellikleri de var. Böylece açık alanda koşu veya yürüyüş yaparken akıllı saatten navigasyon cihazlarının yaptığı gibi yönlendirme alabilmeniz mümkün.

Fiyatı biraz tuzlu

Polar’ın web sitesi üzerinden 430 dolara satın alabileceğiniz Grit X’in emsallerinde bulunmayan bir işlevi de kullanıcısına yemek yemeyi hatırlatıyor olması. Bu, özellikle masa başında saatlerce çalışan kişiler için ideal.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı