Teknoloji

Yeni Apple AirPods Modelleri İçin Beklenmedik Erteleme Kararı Üzdü

Koronavirüs salgını pek çok alanda çeşitli aksaklıklara neden oluyor. Salgın nedeniyle meydana gelen gecikmeler olağan bir durum olarak değerlendirilmeye başlandı. Pek çok etkinlik iptal edildi. Vizyona girmesi beklenen filmlere erteleme kararı aldı. Bununla birlikte teknoloji devi olan Apple’da süreçten etkilendiğini açıkladı. Son dönemlerde yeni güncellemeleri yayınlamayı beklerken birtakım gecikmelerin yaşandığı ifade edildi.

Airpods Güncelleme Sürümüne Erteleme Kararı!

Geçtiğimiz günlerde apple tarafından mayıs ayı içerisinde yeni Macbook Pro ile birlikte AirPods modellerinin de tanıtılmasının beklendiği öğrenilmişti. Bu süreçte beklenildiği gibi olmadı ve Apple tarafından Macbook Pro tanıtılmasına rağmen kulaklık tanıtımı yapılmadı. Bu durum heyecanla beklenilirken tüketiciler arasında bir hayal kırıklığına neden oldu. Bunun üzerine kulaklıkların tanıtımının 2021 yılına kalmış olabileceği konuşulmaya başlandı.

Salgın nedeniyle erteleme kararının verilmesinin olağan bir durum olduğu ve bunun sürpriz olmayacağı da konuşulmaya başlandı. Daha önce hazırlanan raporda üçüncü nesil AirPordslar için seri üretimin 2021 yılının ilk yarısında başlayacağı ifade edilmişti. Bu sırada Apple tarafından tasarlanan ve yüksek kulak üstü kulaklıklarının üretiminin ise seri şekilde 2020 yılının ilk yarısında yapılması beklentiler arasında yer alıyor.

Gecikmelerle birlikte üçüncü nesil kulaklıkların üretiminin 2021 yılında başlamasına karar verilmişken beklenen ikinci nesil Airpods Pro modeller içinde 2021 yılının dördüncü çeyreği ya da 2020 yılı hedef olarak gösteriliyor. Şirketin ilerleyen günlerde yapacağı açıklamalar ve atacağı adımlar merakla bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı