Teknoloji

Yeni Apple MacBook Pro’nun Özellikleri Sızdırıldı

Apple MacBook Pro yeni modelinin yakın bir zamanda tanıtacağı düşünülüyor. Yeni MacBook Pro’nun teknik özelliklerinden bazıları ortaya çıktı. Daha önceden MacBook Pro ile alakalı raporlar sızmıştı. Son olarak Benchmark sonuçları da sızınca tekrar gündeme gelen MacBook Pro büyük heyecan yarattı.

Benchmark sonuçlarına göre yeni nesil MacBook Pro’da 10. Nesil Intel Ice Lake işlemci kullanılıyor. Bu işlemci cihaza hem grafik hem de işlem performansı konusunda ciddi bir verim artışı kazandıracak. Apple yeni çıkartacağı 13 inçlik MacBook Pro’yla kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyacak.

Apple Yeni Macbook Pro Teknik Özellikleri

Benchmark raporuna göre Intel Ice Lake işlemcilere DDR4, LPDDR4X RAM ve Thunderbolt 3 de eşlik edecek. Ayrıca yeni çıkacak olan Macbook Pro’da Wi-Fi 6 desteği de default olarak gelecek. Yüksek grafik performansıyla kullanıcıların yüzünü güldürecek olan modelde kullanılan işlemciler sayesinde Display Port 1.4A ve 8K ekran desteği de olacak.

Yeni Apple MacBook Pro'nun Özellikleri Sızdırıldı

Bunların dışında Benchmark raporuna göre dört çekirdekli Intel Core i7-1068NG7 işlemcisi kullanılmış. Bu sayede 2.3 GHz hızında çalışırken Turbo Boost ile bu hız 4.1 GHz frekansına kadar ulaşabilecek. Raporda görülen son özellik ise cihazın 32 GB RAM ve 2 TB SSD’ye sahip olacağı yönünde. Bu özellikleriyle beraber yeni nesil MacBook Pro, serinin en üst düzey modeli olarak satışa sunulacak.

Benchmark raporunda bunlardan başka herhangi bir donanım ve tasarım bilgisi yer almıyor. Yeni modelin fiyatının ne olacağı bilgisi ise henüz belli değil ancak pek çok Apple ürününde olduğu gibi MacBook Pro’nun da fiyat ve tasarımının, tanıtımdan haftalar önce sızacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni Apple MacBook Pro'nun Özellikleri Sızdırıldı

Yeni MacBook Pro Ne Zaman Tanıtılacak?

Macbook Pro’nun önceki modelleri Ekim 2016, Haziran 2017, Temmuz 2018 ve Mayıs ve Kasım 2019 tarihlerinde tanıtılmıştı. Bu da demek oluyor ki Apple, Macbook modellerini tanıtırken genellikle iPhone’da olduğu gibi birbirine yakın tarihleri seçmiyor. Bu nedenle de yeni Macbook’un hangi tarihte tanıtılacağı belli değil. Hatta geçen yıl çıkan 16 inç’lik Macbook Pro herhangi bir tarih açıklanmadan ve etkinlik bile düzenlenmeden tanıtılmıştı. Bu sene de Corona Virüsü ya da başka bir nedenle etkinlik düzenlenmeden tanıtım yapılabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı