Teknoloji

Yeni Apple Watch Panik Atak Krizi Öncesinde Anlayarak Bilgi Verecek

Apple tarafından tasarlanan yeni nesil akıllı saatlerde birtakım yeni özelliklerin bulunması bekleniyor. Apple Watch üzerinde yeni özelliklerin bulunması için çalışmalar devam ediyor. İçlerinde bir özellik ise oldukça dikkat çekici gibi görünüyor. Bu süreç içerisinde panik atak krizlerinin öncesinde fark edilerek kullanıcıya bilgi vermesi amaçlanıyor.

Ortaya atılan iddialar çerçevesinde Apple Watch özelliklerinden birisinin panik atakları tespit edebileceği ifade edildi. Bu teknoloji bundan sonraki dönemlerde giyilebilir teknolojilerde aktif olarak kullanılabilecek. Cihazın bu durumu nasıl gerçekleştireceği de merak konusu olmuştu. Bunun üzerine kanda meydana gelen oksijen miktarını ölçerek gerçekleştirebileceği belirtildi.

Panik Atak İçin Önceden Uyarı Verecek

Akıllı saatlerin içerisinde bulunacak olan panik atak sensörü sayesinde yaşanan krizler engellenebilecek. Daha öncesinde durumu anlayan kullanıcılar nefes egzersizleri ile birlikte süreci kontrol altına alabilecekler. Saatle birlikte tüm stresli durumlar da kontrol altına alınabilecek. Hastaneye daha önce gidilebilecek.

Özelliğin bu yıl içerisinde çıkması bekleniyor. Ancak yaşanabilecek bir aksiliğe karşı gelecek sene de çıkması da planlananlar arasında yer alıyor. Bu yeniliğin başarılı olması halinde sonbahar aylarında Apple tarafından yapılacak Apple Watch Series 6 içinde duyurunun yapılması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan akıllı saatlerinde şirket beklentiyi yüksek tutanlarda hayal kırıklığına neden olmuştu. Çok büyük yeniliklerin getirilmediği belirtilmişti. Bunun üzerine sadece Always-On Display özelliği kullanıcılara sunulmuştu. Ancak bu sene beklentiler daha büyük ve büyük değişikliklerin yapılması yönünde.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı