Teknoloji

Yeni Bir Görselin Android Telefon Kilit Ekranlarına Eklenince Telefonu Sonsuz Döngüye Soktuğu Belirlendi

Telefonları özelleştirmenin ve daha güzel bir hale sokmanın temelinde duvar kağıtları geliyor. Telefonun kilit ekranına koymuş olduğumuz görseller çoğu zaman bizleri yansıtır. Bu durum kişisel özgürlüğün bir parçası olarak ifade edilebilir. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan bir durumun aslında ciddi problemlere neden olabileceği belirtildi. Buna göre zararsız ve oldukça hoş olduğu düşünülen bir manzara resminin aslında Android olan telefonlarda ciddi bir probleme neden olabileceği belirlendi.

Telefonun Kilitlenmesine Neden Oluyor

Bir kilit ekranına konulan fotoğrafın telefonu tamamen çökertmiş olmasa bile kilitlenmesine ve kullanımının engellenmesine neden olabileceği kimin aklına gelirdi ki? Android tarafından tercih edilen sRGB görsellerin ve renklerin yerine RGB renklerinin kullanılmış olduğu bazı görseller bu süreç içerisinde bazı sorunlara neden oluyor. Bu noktada en çok dikkat çeken ve yapılması gereken adımın ise telefondaki soruna neden olan görseli silmek olduğu belirtiliyor.

Telefon kilitlenmişken pek çok kişi bunu nasıl yapacağını merak ediyor. Bunun üzerine telefonu güvenli modda çalıştırmak son derece önemli. Diğer bir seçenek olarak ise cihazı tamamen sıfır hale getirmek için ön yükleyici kullanımı olabilir.

Bu durumda konu hakkında aslında pek çok kullanıcının mağdur olduğu ancak sorunun kaynağını tam olarak anlayamadıkları ve görselden kaynaklandığını düşünemedikleri için yorum yapamadıkları belirlendi. Bu konu hakkında Google tarafından resmi bir açıklamanın ise henüz gelmediği belirtildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı