Teknoloji

Yeni Dönemde Google Haritalar İle Konum Atmak Artık Çok Kolay!

Google haritalar son dönemlerde yapmış olduğu yenilikler sonucunda yeni bir güncelleme ile kullanıcılara ulaştığını dile getirdi. Bu süreç içerisinde konum atma özelliğini gündeme getirdi. Bunun ardından uygulama üzerinden direkt olarak konum atmak mümkün hale gelecek. Bu özelliğin hayata geçmesinin ardından konum paylaşmak için çile yaşamaya gerek kalmayacak ve çok hızlı bir şekilde gönderilebilecek.

Dünya üzerinde en yaygın olarak kullanılan uygulamalardan birisi olan Haritalar, insanların hayatlarını kolaylaştıracak yeni güncellemeler ile birlikte bu durumu biraz daha perçinlemeyi amaçlıyor. Daha önceki durumlarda mevcut konumu paylaşmak sanıldığı kadar pratik değildi.

Konum Atmak Artık Çok Kolay!

Google tarafından yapılan açıklamalar sonrasında bundan yaklaşık olarak 5 yıl önce Haritalar Plus kodlarının gündeme gelmesinin ardından konum paylaşımının yapılabileceğinin sırları verilmişti. Ancak bu dönemin üzerinden uzun zamanın geçmesinin ardından pek çok kişinin umudu kestiği ifade edilmişti.

Paylaşılan bu kodların kopyalanması ya da paylaşılması sanıldığı kadar kolay olmadığı için firma da bu kodları yeterince duyurmadığı için kullanıcıların ulaşması pek mümkün olmamıştı. Yeni gündeme gelen bir güncellemenin ardından ise artık bu kodları kullanmak çok daha kolay bir hale geldi. Bunun üzerine konum atma tabirinin de uygulama üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine zemin hazırlandı. Bu süreçte artık yolculuk yapmak, bir yere gitmek çok daha pratik olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı