Teknoloji

Yeni Etkinliğe Gösterilen İlgi Nedeniyle Apex Legends Sunucuları Çöktü!

Geçtiğimiz günlerde Apex Legends tarafından bir etkinlik duyurusu yapılmıştı. Bu duyuru ile birlikte 5. Sezonun başlamasının planlandığı öğrenildi. Bunun ardından heyecanla beklenen etkinlik hakkında bazı problemler yaşanmaya başlandı. ‘The First Piece’ ismi ile damgalanan yeni etkinliğin sezon boyunca devam etmesi, zaman zaman güncellenmesi gibi bir sistem üzerine kurulu olması bekleniyor.

Normal süreç içerisinde oyuncular bu etkinliğin ismini seçerek özel olarak hazırlanan eşleşme ekranı ile birlikte etkinliğe giriş yapabileceklerdi ancak bu süreçte bazı sorunlar yaşanmaya başladı. Bu süreç içerisinde oyuncular görevi başlatmak adına butona bastıkları zaman oyunun ekranından eşleştirildiğine dair bir ibarenin gitmediği belirlendi. Ardından gelen uyarılar ise pek çok işlemin yapılmasını engelledi.

Şirket Konu Hakkında Açıklama Yaptı

Sorunun tüm oyuncularda kaynaklanıp kaynaklanmadığı henüz bilinmiyor ancak bu süreç içerisinde pek çok oyuncunun konu hakkında şikayetlerinin gündeme geldiği ifade edildi. Pek çok kişinin sisteme giremediğine dair şikayet oluşturduğu belirlendi. Şirket tarafından ise meydana gelen hatanın yaklaşık olarak 1 saat sonra fark edildiği belirlendi. Şimdi şirket tarafından sorunun neden kaynaklanmış olabileceğine dair bazı çözüm önerileri üzerinde çalışıldığı belirlendi.

Şirket konu hakkında yaptığı açıklamada sunucularda meydana gelen çökme sorununun neden kaynaklandığının bulunması için çalışmaların devam ettiğine vurgu yaptı. Bununla birlikte sorunun ne zaman çözüleceği konusunda da bir bilginin olmadığının altı çizildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı