Teknoloji

Yeni iPhone SE Modelinde Bildirim Eksiği Dikkat Çekti!

Apple geçtiğimiz günlerde yeni modelinin tanıtımını gündeme getirmişti. iPhone SE modeli ile birlikte yeni bir çıkış yakalamayı düşünen şirket yeni eleştirilerle gündeme gelmeye başladı. Yeni model henüz Türkiye’de satışa sunulmadı. Yakında gelmesi beklenen model pek çok ülkede satışa çıkmaya başladı. Bu süreç içerisinde cihazın kullanımı ile birlikte kullanıcıları şaşırtan bir durum fark edildi. Pek çok kullanıcı yeni tanıtımı gerçekleştirilen modeller üzerinde şaşırtıcı bir eksikliğin olduğunu belirttiler.

Bildirimlerde Haptic Touch Eksikliği Tespit Edildi!

iPhone 6s kullanıcılarının en çok sevdiği özelliklerden birisi 3D Touch özelliği olmuştu. Bununla birlikte tüm serilerde bu özelliğin kullanılması dikkat çekmişti. Ancak son tanıtılan iPhone XR modeli ve sonrasındaki üretimlerde bu teknolojinin kullanılmadığı belirlendi. Bunun yerine Haptic Touch özelliğinin kullanılmasına karar verildi.

Bu özellik ekrana yapılan baskının azaltılmasını sağlıyor. Bu süreçte ekrana basılı tuttuğunuz süreç baz alınarak algılama işlemi tamamlanıyor. Bu özellikle birlikte bildirim kontrolü sağlanabiliyor.

iPhone kilitli durumdayken herhangi bir bildirimin üzerine basılı tutulduğu zaman bildirimin tamamı görülebiliyor. Ancak yeni iPhone SE modellerinde bildirimlerin üzerine uzun süre basıldığında bildirimin tamamını görmek mümkün değil. Bu durumda kaydırmak ya da görüntüle seçeneğini seçmek gerekiyor. Bu durum kullanıcılar tarafından büyük bir eksiklik olarak ifade edildi. Apple tarafından yapılan yeni üretimlerde de bu özelliğin tamamen kaldırılıp kaldırılmadığına dair yeni bir açıklama gelmedi.  

Peki iPhone SE Türkiye kaç paraya satılacak? İşte cevabı…

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı