Teknoloji

Yeni MacBook Air Ne Zaman Tanıtılacak?

Corona virüsü nedeniyle pek çok etkinlik iptal edildi. Bu durumdan teknoloji devleri de büyük zarar gördü. MacBook Air’in tanıtımının bu ay içinde yapılacağı söyleniyordu ancak herhangi bir tanıtım yapılmadı.

Yeni MacBook Air’in tanıtımı heyecanla bekleniyor ancak hem Corona virüsünün dünyayı etkisi altına alması hem de çoğu fabrikada üretimin durması nedeniyle herhangi bir tanıtım yapılmadı ancak söylenene göre MacBook Air gelecek hafta tanıtılacak.

Yeni MacBook Air’de Klavye İyileştirmesi Yapılabilir

Apple’ın yeni çıkartacağı dizüstü serisi olan yeni MacBook Air, önümüzdeki haftanın başında görücüye çıkabilir. Piyasa analistleri uzun zamandır yeni MacBook’ta nelerin olabileceğini tahmin etmeye çalışıyordu. Analistlere göre yeni MacBook Air’de klavye iyileştirilmesi yapılabilir.

Apple’ın Touch Bar üzerinde yenilikler yapılacağı tahmin ediliyor. En son 16 inçlik MacBook Pro’da kullanılan yeni klavyenin ufak tefek güncellemelerle son haline kavuşacağı söyleniyor. Şu anda tüm dünyada Corona virüsü her sektörü etkilemişken ve Apple’ın pek çok mağazası da kapalıyken bozulan MacBook Pro’ların nasıl tamir edileceği henüz belli değil.

MacBook Air için tüm yeniliklerin 2020’nin ikinci çeyreğinde çıkacağı düşünülüyor. MacRumors’a göre Apple, yeni MacBook Air’i önümüzdeki hafta tanıtabilir. Ayrıca yeni model, nisan ayında satışa başlayabilir. Corona virüsü salgının yeni çıkacak modelin üretimini nasıl etkileyeceği henüz belli değil.

MacBook Air ve iPhone SE 2 Aynı Etkinlikte mi Tanıtılacak?

MacBook Air’in tasarımının değişeceğiyle ilgili ilk söylentiler 2018 yılının sonuna doğru başlamıştı ve ufak bir yenileme yapılarak 2019 Temmuz’unda yeni model satışa çıkmıştı. Bu yıl çıkacak MacBook Air ile ilgili ise klavye iyileştirmeleri dışında herhangi bir bilgi yok.

Yeni MacBook Air’le ilgili tahminler arasında cihazda mini LED teknolojisi kullanılacağı ve bu sayede daha ince bir tasarıma sahip olacağı yer alıyor. Ayrıca ekran boyutunun diğer modellerden farklı olmasa da daha hafif bir görünümde olacağı düşünülüyor. Pil boyutunun ise aynı olacağı ve daha büyük kapasitede olacağı da beklentiler arasında. Bu beklentiler doğru olacak mı, Apple, yeni MacBook Air’i gerçekten önümüzdeki hafta tanıtacak mı hep beraber göreceğiz.

Corona virüs ortaya çıkmadan önce Apple’ın yeni iPhone’u olan iPhone SE 2’nin Mart ayında yapılacak bir etkinlikle tanıtılması planlanıyordu ve yeni MacBook Air’in de, iPhone SE 2 etkinliğinde tanıtılması bekleniyordu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı