Teknoloji

Yeni Macbook İçin ARM İşlemci Planlaması Gündeme Geldi!

Son dönemlerde Apple yaptığı yeni güncellemeler ve yeni planlamalar ile dikkat çekiyor. Bir süredir bazı cihazlarında birtakım değişiklikler gerçekleştireceğini ifade eden Apple için bazı iddialar ortaya atıldı. Twitter’da gündeme gelen yeni piyasaya sürülecek olan Macbook’lar için yeni işlemcinin kullanılacağı iddia edilmeye başlandı. Bazı Apple oyun kontrolcüleri içinde değişiklik yapılmasının mümkün olduğu ifade edilmişti.

 ARM İşletim Sistemi Gelecek Mi?

apple macbook

Bir Twitter kullanıcısı tarafından gündeme gelen haber sonrasında yeni piyasaya çıkacak olan 12 inçlik Macbook modeli için ARM işletimcisinin kullanılacağı planlanmaya başladı. Bu durum hakkında Apple kaynaklarından henüz detaylı bir açıklama gelmedi. Apple tarafından çıkan iddialara rağmen bir yalanlamanın yapılmaması durumun gerçekliğini ortaya koyuyor gibi görünüyor.

Henüz konu hakkında detaylı bir açıklama yapılmamasına rağmen bir süredir Apple’nın bu konuda bir planlaması olduğu biliniyordu. Twitter kullanıcısı tarafından benzer iddialar daha önce de yapılmıştı. Bu iddiaların ardından nokta atışı tahminlerde bulunması yeni iddiaların da gerçek olabileceğini gündeme taşıdı. Apple tarafından 4 farklı model üzerinde çalışmaların yapıldığını ve bu dört modelin kullanıma sunulmasının ardından teknolojinin son ayağı olan 5G modelini destekleyeceği düşünülüyor.

Apple’nın kendi oyun kontrolcüsü üzerinde de ciddi bir çalışmasının olduğu belirtildi. Bu durumda Apple son derece yoğun bir çalışma içerisinde gibi görünüyor. Henüz iddiaların gerçek olup olmadığı bilinmezken yakın zamanda Apple tarafından bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı