Teknoloji

Yeni MacBook Pro Tanıtıldı

Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı yeni MacBook Pro modeli tanıtıldı. İşte Apple’ın yeni MacBook Pro modelinin özellikleri. 

Teknoloji devi Apple’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni MacBook Pro modeli tanıtıldı. Apple’ın yeni MacBook Pro modelinin en büyük özelliği ise 16 inç büyüklüğünde ekrana sahip olması. 

Apple 16 inç MacBook Pro Özellikleri

Yeni MacBook Pro modelinin en büyük özelliği 16 inç büyüklüğündeki ekranı olsa da asıl en büyük yenilik yeni klavye sistemi. Kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulardan birisi olan MacBook modellerinin yeni kelebek sistemli klavye yapıları yeni nesil 16 inç MacBook Pro modelinde bulunmuyor. 

Apple Mac Ürün Pazarlama Kıdemli Direktörü Tom Boger, 16 inç yeni MacBook Pro modelini “bir taşınabilir bilgisayarda kabul edilebilir en büyük ekran, üst seviye performans, en yüksek pil kapasitesi, en iyi dizüstü bilgisayar klavyesi, en iyi hoparlörler ve stüdyo seviyesi mikrofonlar” olarak tanımlıyor. 

Yeni MacBook Pro 3072 x 1920 piksel ekran çözünürlüğü sunuyor. Çözünürlük değerleriyle 16 inç MacBook Pro modeli inç başına 226 piksel ppi değeri sunuyor. 15 inç MacBook Pro 2880 x 1800 piksel çözünürlük sunuyordu ve inç başına 220 ppi yoğunluk sunuyordu. 

Apple’ın yeni MacBook Pro modeli benzer tasarım detaylarına sahip olsa da onu benzersiz kılan şey performansı. Intel’ın 9. Nesil Core i7 ve Core i9 işlemcilerinden gücünü alan yeni MacBook Pro modellerinin işlemcilerinden Core i7 işlemcisi 2.6 GHz hızında çalışan ve 4.5 GHz’e kadar çıkabilen 6 çekirdekli 9. nesil bir işlemciyken, Core i9 işlemcisi ise 2.4 GHz hızında çalışan ve 5 GHz’e kadar çıkabilen 8 çekirdekli bir işlemci. 

Yeni MacBook Pro’nın ekran kartı ise başlangıç modelde 4 GB GDDR6 belleğe sahip olan AMD Radeon Pro 5300M iken, en gelişmiş ekran kartı ise 8 GB GDDR6 belleğe sahip olan AMD Radeon Pro 5500M olduğu görülüyor. 

Kullanıcılar MacBook Pro modelini özelleştirebiliyor. Yeni MacBook Pro modelini özelleştirmek isteyen kullanıcılar için 16 GB’dan 64 GB’a kadar arttırılabilir RAM seçenekleri sunulurken depolama alanı ise 8 TB’a kadar arttırılabiliyor. Yeni nesil MacBook Pro modelleri 512 GB dahili depolama alanından başlıyor. 

16 inç MacBook Pro modelinin en çok merak edilen özelliklerinden birisi de klavye özelliğiydi. Apple yeni MacBook Pro klavyesi için iMac Pro modelinde kullanılan klavyeden ilham aldığını açıklıyor. Yeni klavye yapısında fiziksel olarak ESC tuşu bulunurken Touch ID ise farklı bir alanda konumlandırılmış durumda. 

Yeni MacBook Pro Türkiye Fiyatı

Apple’ın yeni MacBook Pro modelinin Türkiye fiyatı 18.299 TL’den başlıyor. Eğer ki 1 TB dahili depolama alanına sahip ve i9 işlemcili bir MacBook Pro 16 inç satın almak istiyorsanız bu fiyat 21.499 TL’ye çıkıyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı