Teknoloji

Yeni Nesil AirPods Artık Kalp Atışlarını Çözebilir

 Kablosuz kulaklıklar günümüzde oldukça büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu süreç içerisinde Apple yeni nesil AirPodsları ile birlikte geleneksel kulaklık sistemine yeni bir soluk getirdi. Bu yıl geleneksel modellerden daha çok yeni nesil modellerin eklenmesi için çalışmalar yapıldığı ifade edildi.

Bu açıklama ilk etapta kullanıcılar tarafından hayal kırıklığına neden olmuştu. Ancak şirket tarafından bir süredir birtakım yenilikler üzerinde çalışmaların yapıldığının açıklanması bir nebze olsun kullanıcıları ve teknoloji meraklılarını heyecanlandırmayı başardı. Şimdiden yeni nesil model beklenmeye başlandı.

Kalp Atışlarını Ölçmek Mümkün Olabilir!

Apple bir süredir AirPods Studio üzerinde çalışmalara devam ettiğini ifade etmişti. Bunun üzerine daha önceki zamanlarda bu konuda görsellerin de çıktığı ifade edilmişti. Cihaz normal serinin aksine kafa üstü olarak üretilecek. Bu durum diğer modellerden ayrılması için son derece önemli bir özellik olarak ifade ediliyor. Geçen yıl aktif gürültü özelliği ile gündeme gelmişti. Bu yıl  kalp atışları üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Son dönemlerde Ortam Işık sensörleri üzerinde çalışmalar yapılıyor. Bu durum kalbin atış hızını, adım sayısını, sağlık koşullarının izlenmesini ve kafa hareketlerini algılayarak çeviri yapma özelliğine sahip olacak. Bu özellik ile birlikte pek çok kişinin kullanım imkanlarına yeni bir soluk getirmeleri bekleniyor.

Şirket bu çalışma sistemi ile birlikte sağlık alanında yapılan aktivitelere ne kadar önem verdiğini bir kez daha gözler önüne sermiş olacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı