Teknoloji

Yeni Nesil Apple Magic Trackpad Kablosuz Şarj Destekleyecek

Apple’ın Mac bilgisayarlarla uyumlu çalışan ve klasik fareye alternatif olarak geliştirdiği Magic Trackpad isimli ürünü uzunca bir süredir hayatımızda. Fakat ilginç bir şekilde zaman içinde birçok Apple cihazının yenilenip kabuk değiştirmesine rağmen Magic Trackpad için herhangi bir yenilik hayata geçirilmedi.

Bunun sebebi muhtemelen modelin zaten kullanışlı olması ve üstüne getirilebilecek pek de bir yeniliğin olmaması. Ancak görünen o ki Apple bu duruma bir son vermek ve getireceği yeni özelliklerle çıtayı daha da yükseğe taşımakta kararlı. 

Apple Pencil desteği geliyor

Patently Apple isimli web sitesi isminden de anlaşılacağı üzere Apple’ın patent başvurularını takip etmeye odaklanan bir platform. Sitenin editörleri Apple’ın en son Magic Trackpad’i daha işlevsel hale getirmek üzere yeni bir patent başvurusunda bulunduğunu fark etmişler. Buna göre cihaz artık sadece parmak uçlarıyla değil, Apple Pencil ile de kullanılabilecek. Eğer bu gerçek olursa Magic Trackpad tasarımcı ve animasyoncular tarafından çizim tableti yerine kullanılabilecek.

İşin ilginç tarafı patent başvurusunun devamında Magic Trackpad’in kablosuz şarj özelliğine kavuşacağı bilgisi de yer aldı. Ürünü kullanmadığı zaman kullanıcıların kablosuz şarj destekleyen telefonlarını Magic Trackpad üzerinde şarj edebilecek olmaları, kuşkusuz çok sevilecek bir yenilik. Böylelikle iPhone ve AirPod’ları şarj etmek için kablo bulmak zorunda kalmamış olacaklar.

Çıkışına daha çok var

Apple halen daha çokça talep edilmesine rağmen kablosuz şarj matı ürünü geliştirmiş değil. Belki de şirket mat yerine Magic Trackpad’i güncelleyerek müşterilerin beğenisine sunmayı planlıyor olabilir.

Öte yandan tüm bu özelliklerin patent başvurusunun henüz yeni yapıldığını akılda tutmakta yarar var. Magic Trackpad’in güncellenmiş bir şekilde piyasaya çıkması beklenenden uzun sürebilir. Ancak bu gerçekleştiği zaman Apple müşterilerinin yeni nesil Magic Trackpad’i çok sevecekleri kesin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı