Teknoloji

Yenilenmiş 13 İnç MacBook Pro Tanıtımı Yapıldı

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde 16 inçlik Macbook Pro tanıtımı gerçekleştirilmişti. Tanıtımla birlikte yeni Macbook air modelleri de gündeme gelmişti. Bir süredir yenilenmiş Macbook Pro modellerinin ne zaman tanıtılacağı merak konusu olmuştu. Şirket bu konu öncesinde herhangi bir açıklamada bulunmadı. Bugün gelen haberler neticesinde şirketin sessiz sedasız bir şekilde yeni 13 inç Macbook Pro modelinin tanıtımını yaptığı öğrenildi.

Pek çok kişi tasarımında nasıl bir değişikliğe gidileceğini merak ediyordu. Ancak beklenildiği gibi olmadı ancak klavye dışında herhangi bir değişikliğin yapılmadığı ifade edildi. Yeni modelin uzay grisi ile gümüş rengi ile piyasaya çıkarılacağı açıklandı. Yeni modelin ağırlığı ise sadece 1.37 kg ağırlığında olacak.

Yeni 13 İnç Macbook Pro Özellikleri Açıklandı

Yeni model Magic Keybord ile güncellendi. Standart modellere bakılarak depolama alanının iki katına kadar çıkarıldığı öğrenildi. Grafik performansının yüzde 80’e kadar artırıldığı öğrenildi. Modelin en önemli özelliğinin ise 16 inç Macbook Pro modelinden farksız olduğu ifade edildi. Mart ayında en son Macbook Air modeli için Magic Keyboard güncellemesi gelmişti. 13 inç Macbook Pro’da da eklentinin kullanıldığı ifade edildi. Depolama problemi yaşayanlar için iki kat depolama hizmeti ile konuşuluyor.

256 GB standart depolama alanı yapılan çalışmalarla birlikte 1 TB’a kadar genişletilmiş olacak. Profesyonel kullanıcıların 4 TB’a kadar SSD ile birlikte kullanım imkanı bulabilecekleri model bugünden itibaren 11 bin 199 liradan başlayan fiyatlarla satılabilecek

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı