Teknoloji

Yenilenmiş Nokia 125 ve Nokia 150 Yakında Piyasaya Sürülecek!

Akıllı telefon sektörü teknolojinin gelişmesi ile birlikte hızlı bir şekilde değişmeye devam ediyor. Ancak bazı teknoloji üreticilerinin bu hıza ayak uyduramadıkları belirlendi. Nokia ise akıllı telefon sektörüne hızlı başlayan ancak bir süre sonra sürece ayak uyduramayan şirketlerden birisi oldu. Bu süreçte akıllı telefon üretimlerine ara verdi. Farklı fikirler üzerinde çalışmaya başladı. Nokia son yıllarda HMD Global bünyesi altında çalışmaya devam ediyor. Şimdiyse akıllı telefon kulislerinde yeni bir iddia dolaşmaya başladı.

İddialara göre HMD Global Nokia’nın eski model telefonları üzerinde yeni bir düzenlemeye gidecek ve modernize ederek günümüze uyarlayacak. Ardından yeniden piyasaya çıkarması bekleniyor. En son bir ay önce HMD Global tarafından Nokia’nın ikonik hale gelen 5310 modelini yenilemeye ve ardından yeniden piyasaya sürmeye karar vermişti. Geçmiş dönemlerde yenilenmesi beklenen Nokia 110 ve 2720 gibi modeller de son derece dikkat çekmişti. Ortaya atılan yeni iddialarla birlikte yenileme ve piyasaya yeniden sürme çalışmalarının hız kesmeden devam edeceği düşünülüyor.

Nokia 125 ve Nokia 150 Nasıl Yenilenecek?

Şirkete yakın kaynaklar tarafından yapılan açıklamalar neticesinde Nokia 125 ve Nokia 150 modellerinin yeniden tasarlanarak piyasaya sürüleceği ifade edildi. En son Nokia 150 modeli 2016 yılında piyasaya sürülmüştü. Bu süreç içerisinde telefonun yeniden elden geçirilmesi, modernize edilmesi ve ardından yeniden piyasaya sürülerek tüketicilerin beğenisine sunulması planlanıyor.

Yeni yapılacak güncellemeler sonrasında cep telefonlarında KaiOS ve VGA gibi kamera donanımlarının yeniden tasarlanarak yer alması bekleniyor. Şirket tarafından yakın zamanda eski modelleri güncelleyerek tüketicilere sunmaları bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı