Teknoloji

Yerli Otomobil Üretildi Mi? Fiyatı ve Özellikleri

Yerli otomobil üretim sağlanıp sağlanmadığı ile alakalı birçok soru gündemde yer almaktadır. Yerli otomobil olarak üretim sağlanmış elektrikli yerli ilk olarak İstanbul’da fuarda görücüye çıkmıştır. Aynı zamanda satışa sunulan merak edilen birçok soruyu ise görücülerin bakarak sorularına yanıt aldıklarını da belirtmek isteriz. Özellikleri ve fiyatları ile alakalı olarak aynı zamanda marka konusu gündemde yer alan konulardan bir kaçıdır.

Özellikleri olarak ise Dr. Gürsel Güzel tarafından anlatılmıştır. Aynı zamanda vatandaşların bir heyecan ile beklemektedir. Otomobille alakalı birçok soru sorulmaktadır. Otomobilin yapımında 6,5 milyon $ harcanmıştır. Sertifikasyon aynı zamanda prosedür İşlemleri ise 2-3 yıldır olabileceği belirtilmiştir.

Yerli Otomobil Fiyatı

Birçok araç sever tarafından merak edilmektedir. Elektrikli olarak satışa sunulan fiyat olarak TM 480’in menzili olarak 400 km olacak şekilde belirlenmiştir. TM 480’i 100 km olarak 10 liralık elektrik harcanarak kullanım sağlanılabiliyor. Otomobil fiyatı ise yerli otomobil için 200.000 TL olarak açıklanmıştır. Aynı zamanda üretim konusunda ise yerli bir üretim olduğu için istanbul fuarında görücüye çıkmıştır. Ar-ge harcamaları ile birlikte büyük bir bütçeyle hazırlanan bir otomobildir.

5 yılda tamamlanan ve iç tasarım, dış tasarım, mekanik tasarım olmak üzere her üretiminin yerli olarak gerçekleştirildiği bir otomobildir. Yerli malı severler için harika bir otomobil olarak ifade edilmektedir. Yerli otomobil motor sürücü, elektronik donanımlar olmak üzere yani bir şekilde üretim sağlanmıştır.

Yerli Otomobilin İlk Alıcısı Cumhurbaşkanı Oldu

Yerli malı seven kişilerin ülkemizde çok fazla olduğu bilinmektedir. Yerli otomobil üretimi ile ilk alıcısı cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Ortak girişimlerle tanıtım grubu olarak markası, tasarımı ve mühendisliği ile türk otomobili olarak satışa sunulmuştur.

Yaklaşık olarak 20 yıl önce ülkede yerli otomobil üretilmesi tereddütleri vardı ve bu tereddütler sonucunda tarihi bir adım atılarak yerli otomobil üretimi sağlanmıştır. Yerli otomobil alıcılığını ilk olarak cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır. Yerli üretime çok fazla önem veren cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli üretimin devamını getireceğini de belirtmiştir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı