Teknoloji

Yerli Yazılımla Maaş Bordroları Mesajla Gönderilecek!

Koronavirüs salgını kısa sürede çalışma sisteminde de önemli değişikliklerin yaşanmasına neden oldu. Bir dönem maaş bordroları çok popülerken ardından dijital ortama geçilmesinin ardından bu süreç tamamen kaldırılmıştı. Tüm bunların ardından yerli bir yazılım şirketi tarafından çalışanların hakları, kesintileri ve maaş tutarları hakkında anlık bilgi sahibi olabilmeleri için yeni bir sistemin geliştirildiği açıklandı.

Kolaysoft Teknoloji A.Ş. tarafından geliştirilen yeni bir yazılımla birlikte tüm maaş ayrıntılarına kolay bir şekilde ulaşmak mümkün hale gelecek. Yazılımın ismi ise tasarım sürecinin tamamlanmasının ardından ‘Kolay Peyk’ olarak isimlendirildi. İşçi ile işveren arasındaki tüm bildirimler yerli yazılım teknoloji sayesinde oldukça hızlı bir şekilde yapılabilecek. Yeni yazılım sonrasında tüm dünyada hizmet veren işletmeler şirket çalışanlarına yapmaları gereken tebliğleri dijital ortam üzerinden gerçekleştirilebilecek. Bunun için evrak hazırlama, evrak kargolama gibi işlemler tarihe karışacak gibi görünüyor.

Hızlı Tebligat Sistemi Oluşturulacak!

Kolaysoft Teknoloji tarafından yapılan açıklamaların ardından tüm çalışanların yeni geliştirilen yazılımdan faydalanmaları bekleniyor. İş sırasında ihtiyaç duyulan belgeler için uzun aramalara, bürokratik işlemlere ve sayfalar dolusu yazıya ulaşmak için bir çaba sarf edilmeyecek. Bu noktada salgın döneminde PTT, elden teslimat, noter işlemleri gibi birçok çalışma sağlıklı bir şekilde hizmet veremediği için personel için yapılacak duyurular, maaş kesintileri, zam miktarları ve daha pek çok bildirim dijital ortam üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde ulaştırılabilecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı