Teknoloji

Yoğunluk Ölçüm Cihazı Sosyal Mesafeyi Ayarlayacak

Corona virüsü hayatımıza farklı farklı alışkanlıklar getirdi. Sosyal mesafe kuralı, bu alışkanlıkların başında geliyor. Virüsün daha fazla yayılmaması için en çok dikkat edilen, sosyal mesafe aralığı oluyor. Ortak kullanım alanlarının açılması ile bu kurallara uyulması için büyük tedbirler alınmakta. Bu durumu çözebilmek için Sensormatic şirketi Yoğunluk Ölçüm Çözümü  adı verdikleri, teknoloji cihazını tanıttı.

Yoğunluk Analizi yapan Ekran

Avm, Süpermarketler, mağazalar, restoranlar ve diğer kalabalık kapalı alanlarda müşteri kabulü metrekareye göre belirleniyor. Yayınlanan İçişleri bakanlığının genelgesine göre Avm, süpermarketler ve diğer kalabalık ortak kullanım alanlarında, yoğunluk oranının, metrekareye yüzde 10 kişi olacak şekilde olması gerekiyor. Tavsiye edilen sosyal mesafeye dikkat edebilmek alanların büyüklüğüne göre farklılık gösterebiliyor ve kişilerin kontrolünde olduğunda hata yapılma olasılığı artıyor.

Sensormatic şirketinin sunduğu yoğunluk ölçüm cihazı mağaza, Avm, spor salonları, market, restoranlar ve diğer ortak alan kullanım merkezlerinde kişi sayılarını kontrol edebilecek. Gerçek zamanlı analiz yapan bu cihaz, içeride kaç kişi olduğunu, dışarıda kalanların ne kadar bekleyeceğini ve içeriye kaç kişinin girebileceğini ekran üzerinden gösterecek. Gerçek zamanlı yoğunluk analizi yapan ekran sayesinde personel, içerideki kişileri manuel saymakla uğraşmayacak ve sürekli mesafe kontrolü yapmak zorunda kalmayacak. Alınan manuel tedbirler doğru sonuçlar doğurmayabiliyor. Sensormatic yoğunluk ölçüm cihazı ile bu karışıklığın önüne geçmiş oluyor. Yoğunluk ölçüm cihazı kamera sensörlerini kullanarak, yoğunluğu kontrol ediyor. Günümüzde analitik teknoloji araçlarının bu konularda insan dikkatinden daha başarılı olması sebebi ile teknolojik çözümlerin ve geliştirilen yapay zeka algoritmalarının, pandemi sorunları ile ilgili olumlu sonuçlar elde edileceğine inanılıyor. Avm tuvalet girişleri, kabin girişlerinde ve diğer ortak kullanım alanları dışında, işyerlerinin asansör girişleri, yemekhaneler, kantin, servis bekleme alanları gibi yoğunluk sınırı olan tüm alanlar için kullanılabilecek. Teknolojik çözümler hayatımızın bu döneminde alınması gereken önlemler için en iyi sonucu oluşturacak. Sensormatic, kapasite sınırlaması olan kullanım alanları için geliştirdiği, yoğunluk ölçüm cihazı kurulumunun da tak çalıştır özelliği ile kolaylıkla kullanılmasını sağlamıştır. Geliştirilen teknolojiler sayesinde pandemi önlemleri daha kolay sağlanacak ve olumlu etkiler daha fazla verimlilik ile sonuçlanacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı