Teknoloji

Yönetici Olmama Rağmen İzin İstiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Merhaba, bugün sizlerle her Windows kullanıcısının başına mutlaka gelmiş olan bir problemden ve bu problemin çözüm yollarından bahsedeceğiz. Windows 7, 8 ya da 10 işletim sistemini kullanan kullanıcılar çoğu zaman yönetici oldukları ve yönetici olarak oturum açtıkları halde bazı ayarları değiştirirken veya bazı uygulamaları açarken ya da bir uygulamayı yüklemek / kaldırmak isterken Windows izin istiyor ve istedikleri değişiklikleri yapamıyorlar. Şimdi hep beraber yönetici olmama rağmen izin istiyor sorunu nasıl çözülür inceleyelim.

Windows Yönetici İzni Sorunu Nasıl Çözülür?

Siz kendi bilgisayarınızda yönetici olmanıza rağmen Windows yönetici izni istiyor ise yapmanız gereken çözüm adımları şunlar:

  • Denetim masasını açın.
  • Kullanıcı Hesaplarına tıklayın.
  • Kullanıcı Hesapları Denetim ayarlarını değiştir yazısını tıklayın.
  • Denetim ayarlarını değiştirmek için ayar çubuğunu “Hiçbir zaman uyarma” bölümüne getirin.

Bu ayarın ardından artık Windows sizden hiçbir zaman yönetici izni istemeyecek ve sorun çözülmüş olacak.

Yönetici Olmama Rağmen İzin İstiyor Sorunu Kesin Çözümü

Ancak bazı durumlarda bu değişikliği yapmak yetersiz kalabiliyor. Bunun için şimdi sizinle paylaşacağımız ayarları yaparak Windows yönetici izni istiyor sorunundan kesinlikle kurtulacaksınız.

  • Başlat menüsünden cmd yazarak arama yapın ve karşınıza gelen Komut İstemciye sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.
  • Aşağıdaki komutu yazarak veya kopyalayıp yapıştırarak enter tuşuna basın.

net user administrator /active:yes

  • Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın
  • Artık hesabınızı yönetici olarak atamış oldunuz.

Bu işlemin ardından artık bilgisayarınızı kullanırken yönetici izni istiyor probleminiz kalmamış olacak. Bu basit ve kolay ayarların ardından bilgisayarınıza istediğiniz programı kurabilir, kaldırabilir, kişisel ayarlarınızı değiştirebilir ve istediğiniz müdahaleyi yapabilirsiniz.

Bu yazımızla birlikte Windows 10 yönetici izni istiyor sorunu yaşayan Windows kullanıcılarının bu sorunu nasıl çözeceklerinden adım adım bahsettik. Umarız sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı