Teknoloji

Youtube Çok Beklenen Özelliğini Hayata Geçirdi! Videonun Bölümlerine Hızlı Geçiş Yapabilirsiniz

Pandemi süreci son dönemlerde sosyal medya kullanımını ciddi oranda artırdı. Bunun ardından en çok kullanılan sosyal medya platformları da yenilenmeye ve güncellemelerle birlikte kullanıcıları etkilemeye başladı. Youtube kendini geliştirmeye devam ederken uzun zamandır çok beklenen özelliğini de hayata geçirdi.

Site içerisinde pek çok içerik üreticisi tarafından içerikler üretiliyor. Bununla birlikte evde olunan zamanlarda daha fazla içerik üretildiği ve kullanıcılar tarafından da vakit değerlendirmek amacıyla daha fazla izlendiği biliniyor.

Bazı uzun videoları zaman zaman izlemek oldukça güç olabiliyor. Bunun üzerine izleyiciler videonun bazı bölümlerini izlemek ve kendileri için faydalı bölümleri almak istiyorlar. Böyle durumlarda ise tüm videoyu baştan sona izlemek oldukça sıkıcı olabiliyor. Bu durumu engellemek amacı ile yeni bir güncelleme geldi.

Videonun İstenilen Bölümüne Geçmek Artık Mümkün Olacak

Uzun içeriklerden sıkılan kullanıcılar artık videonun bölümlerini görebiliyor ve buna göre ilerleyebiliyorlar. Bu süreçte bazı içerik yükleyen kişilerin yorumlar kısmında videonun bölümleri ve dakikaları hakkında bilgi vermelerinden dolayı ilerlemek çok daha kolay ve pratik olabiliyor.

Bu özellik uzun zamandır kullanıcılar tarafından çok istenen bir durum olarak ifade ediliyordu. Yeni güncelleme ile birlikte videolarda üç zaman çizelgesi bulunacak ve bu videolar en az 10 saniye sürecek. Yenilik içerik üreticileri tarafından istemeleri halinde sorunsuz bir şekilde videoların içine eklenebilecek ve oldukça etkileyici bir hal alacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı