Teknoloji

Youtube Eklenen Yeni Bölümüyle Uzun Videoları İzlemeyi Kolay Hale Getirecek!

Youtube üzerinden video izlemeyi daha kolay hale getirecek olan bir özelliğin tasarlandığı belirlendi. Bu özellik ile birlikte daha önce bilgi sahibi olanların bildiği üzere uzun videoları izlemek istedikleri zaman içerik sahipleri tarafından zaman dalgalarının eklendiği bilinmektedir. Bu noktalar aslında uzun videolar sırasında sıkıldığını bölümleri geçmenize olanak sağlıyor.

Bir videonun giriş kısmına bakıldığı zaman beğenilmediği zaman başka bir kısmına geçmek mümkün. Zaman dalgalarının aslında kişileri video izlemeye teşvik ettikleri ve kontrolü elinde tuttuklarını hissetmelerine neden olur.

Şimdiye kadar bu özelliğin pek çok kullanıcı tarafından tercih edildiği ve bununla birlikte hayat kurtarıcı olarak değerlendirilebildiği açıklanmıştır. Ancak Youtube son zamanlarda yeni bir özellik üzerinde çalıştığını ve test aşamasında olduğu ifade edildi.

Uzun Videolar Daha Rahat İzlenecek

Yeni özelik içerisinde video bölümleri özelliği bulunacak ve video oynatıcının yerinde yer alması bekleniyor. Kullanıcıların doğrudan olarak istedikleri noktaya atlamaları için de zaman dalgalarının gösterilmesi sağlanacak. Şimdilerde test aşamasında olduğu için çok fazla video üzerinde yer almıyor ancak zaman içerisinde bu durumun yaygınlaşması bekleniyor.

Bundan sonra platform üzerinde en fazla kullanılan özelliklerden birisinin olması bekleniyor. Şimdilik kullanıcıların isteği üzerine gelmesinin ardından ilerleyen zamanlarda daha başarılı çalışmaların yapılması için bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Merak etmediğiniz bölümleri hızlı olarak geçebilir ve asıl izlemek istediğini bölüme gelebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı