Teknoloji

Youtube’a Nasıl Video Yüklenir?

 Dünyaca ünlü video izleme platformu olan Youtube, her daim popüler kalmaya devam ediyor. Koonvirüs salgını döneminde özellikle evde kalmanın önemli olduğu son günlerde platformun kullanıcı trafiğinin arttığı ve yeni abonelerin kazanıldığı belirlendi. Şimdiye kadar pek çok kişi çeşitli nedenlerle ve amaçlarla yüzlerce video izlediği Youtube için nasıl video ekleyebildiklerini merak ediyor.

Çeşitli videolarınızı hesabınız üzerinden Youtube eklemek için size birkaç adımdan bahsedeceğiz. Bu adımları izleyerek kısa süre içerisinde videonuzu ekleyebilir ve kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz.

Video Yüklerken İzlenecek Adımlar

youtube video

Youtube için video yüklemek isteyenlerin önce sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Google bünyesinde olduğunu düşündüğümüz zaman önce bir Google hesabı açmak gerekiyor. Youtube üzerinden kayıt olduktan sonra ‘giriş yap’ seçeneğine tıklayarak Google hesabınız ve şifrenizle birlikte giriş yapabilirsiniz.

Giriş yapanlar direkt olarak sitenin ana sayfasına yönlendiriliyorlar. Bu noktada ana sayfada, arama çubuğunun hemen yanında yer alan ‘upload’ seçeneği ile sürece başlayabilirsiniz. Bunun için karşınıza bazı seçenekler çıkacak. Bilgisayarınızda ya da belleğinizde bulunan bir videoyu seçip yükleme işlemine bağlayabileceğiniz gibi anında kayıt yapmaya başlayarak paylaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Video seçimini tamamladıktan hemen sonra yükleme adımı başlıyor. Videoların boyutuna dikkat etmeniz yüklemenin başarılı şekilde tamamlanması için son derece önemli. Büyük boyutu olan videolar yükleme sürecinde hata verebiliyor. Eskiden videoların uzunluğunun maksimum 15 dakika olması gerekiyordu ancak yapılan güncellemelerle bu süre kısıtlaması da kaldırıldı.

Yükleme hızı videonun boyutuna ve internet hızına göre değişiklik gösterebilir. Yükleme işlemi bittikten sonra videonuzun linkini sayfanın üzerinde mavi renkte görebilirsiniz. Bu sürecin başarılı şekilde sonlandığını gösteriyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı