Teknoloji

Zaman Ayarlı Bilgisayarı Açma Programı

Tamamen kapalı olan bir bilgisayar, zaman ayarlaması yapılarak otomatik olarak açılabilir. Gelişen yazılımlar, bios üzerinde yaptığı değişiklikler ile güç düğmesine basmadan bir bilgisayarın çalışmasını sağlayabilir. Bilgisayarın çalışması için güç düğmesine basmak her zaman gerekir. Fiziksel bir müdahale olmaması durumunda bilgisayar çalışmaz. Fakat bilgisayarınız uyku modun da olursa bu durum farklılık gösterir.

Bilgisayarınızı otomatik olarak açılmasını sağlayan program power-on computer programı. Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ve arayüzü oldukça basittir. Tek yapmanız gereken bilgisayarınızı çalıştırmak istediğiniz saati zamanlamanız yeterli olacaktır. Zaman ayarlı bir şekilde bilgisayarınız çalışacaktır. Bilgisayarınızda zamanladığınız başka işlerin olması durumunda bu işler de gerçekleşecektir. Yaptığınız bir macro çalışarak, mail listenize mail atabilir ve ya indirmek üzere olduğunuz bir dosyayı indirmeye devam edebilir.

Zaman Ayarlı Bilgisayarı Açma Programı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu programlar üçüncü taraf yazılımlar otomatik olarak çalıştığı için unuttuğunuz bir zaman da bilgisayarınız çalışabilir. Aynı zamanda bilgisayarınızın açılması durumunda, erişmesini istemediğiniz kişiler açık olarak gördüğünde kullanabilir. Güvenlik önemleri ve detayları düşünüldükten sonra bilgisayarınızı zamanlamalısınız.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı