Teknoloji

Zoom 5.0 İle Daha Güvenli Olacak!

Salgın nedeniyle insanların en çok kullandığı uygulamalardan birisi olan Zoom bir video konferans uygulaması olarak ifade ediliyor. Genellikle toplantıların online olarak başarılı bir şekilde yürütülmesi görevini üstleniyor. Salgın nedeniyle pek çok kişinin evde kaldığı son dönemlerde işlerde evden yapılmaya başladı. Bu süreçte Zoom uygulamasını kullanan kişi sayısı rekor kırarken aynı zamanda çeşitli tartışmalar da gündeme gelmeye başladı.

Zoom uygulamasını kullanan kişi sayısının artmasıyla birlikte güvenlik sorunları gündeme gelmeye başladı. Bu süreç içerisinde görüntülerin kullanıldığı, cinsel içerikli görüntülerin ekrana yansıdığı ve kullanıcıların kişisel bilgilerinin çalındığına dair çeşitli tartışmalar yaşanmaya başladı.

Zoom 5.0 İçin Geri Sayım Başladı

Yaşanan tartışmaların artması üzerine Zoom yeni bir güncelleme yapacağını açıkladı. Rahatsız edici içeriklerin tamamen engellenmesi, görüşmelere izin dahilinde olmadan müdahale edilmesi ve kişisel bilgilerin korunması gibi seçenekler üzerinde çalışmaların yapıldığı belirtildi.

Zoom üzerinde yaşanan sıkıntılar sonucunda tüm yeni özellik çalışmaları durduruldu. Şirket bu süreç içerisinde kendi arasında olağanüstü hal ilan ederek sadece güvenlik sisteminin geliştirilmesi için hareket edeceğini belirtti. Bu süreçte yapılan çalışmaların sonuna geliniyor. Zoom 5.0 sürümünün gündeme gelmesi ve kullanıma sunulması bekleniyor. Yeni güncellemenin 30 Mayıs tarihinde güncellenmesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte daha önce yaşanan tüm sorunların ortadan kaldırılması ve bir anlamda uygulamanın yeniden temize çıkarılması amaçlanıyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı