Teknoloji

Zoom Kazandığı Değerle Dünyanın En Büyük Havayolu Şirketlerinden Bir Adım Önde!

Koronavirüs salgını kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Bu süreçte insanların yaşam tarzlarında da değişiklik oldu. Pek çok kişi evden dışarı çıkamaz oldu. Bunun üzerine işlerde sistem değişti. Pek çok şirket evden çalışma sistemine geçti. Dünya geneline yayılan salgın bazı firmaların kepenk kapatmasına neden olurken bazı firmaların ise değer kazanmasına ve daha çok para kazanmasına neden oldu.

Bir videolu konferans sistemi olarak bilinen Zoom son zamanlarda pek çok kişi tarafından duyulmaya başlandı. Özellikle bu dönemde gittikçe değer kazandığı ifade ediliyor. Pek çok görüntülü konuşma uygulaması olmasına rağmen Zoom sunduğu geniş imkanlarla büyümeye devam ediyor.

Zoom Kazandığı Değerle Dudak Uçuklattı

Zoom geçtiğimiz sene elde ettiği gelirle 623 milyon dolara ulaşmıştı. Ancak şimdilerde toplam piyasa değerine bakıldığı zaman 48,8 milyar dolara kadar ulaştığı ifade ediliyor. Peki uygulama kısa sürede rakiplerini de geride bırakarak nasıl bu kadar büyümeyi başardı?

En çok sevilen özelliklerinden birisi aynı anda pek çok katılımcıyı desteklemesi olarak ifade ediliyor. Bu süreçte tek seferde 100’den fazla kişiye hitap ettiği biliniyor. Hem iş toplantıları hem de eğitimler için kullanılıyor.

Zoom değer kazanırken, uçuş seferlerini durduran hava yolu şirketleri hızla düşüş yaşamaya başladılar. Şimdilerde şirketin değerinin dünyanın en büyük 7 hava yolu şirketinden daha büyük olduğu tespit edildi. Bundan sonraki dönemde şirketin yükselmeye devam edeceği düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı