Teknoloji

Zoom’dan Çıplaklıkla Mücadelede Yapay Zeka İtirafı!

Son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz Zoom uygulaması hakkında çeşitli tartışmalar gündeme gelmişti. Salgının ardından eve kapanan binlerce insan sevdikleriyle Zoom uygulaması üzerinden konuşmayı tercih ediyor. İşlerin evlerden takip edilmesi ise bu süreçte Zoom uygulamasının kullanım oranını da artırdı.

Zoom uygulamasının güvenliği nedeniyle bazı endişelerin olduğu gündeme gelmişti. Bu tartışmalardan bağımsız olarak yeni çalışmaları hakkında bazı açıklamalar da yapıldı. Zoom uygulaması içerisinde yetişkinlere özel bazı görüntülerin olduğu tespit edilmiş ve bu durumda çok tartışılmıştı.

Uygulama içerisinde şiddet ve çıplaklık gibi ögelerin kullanılması kesinlikle yasaklanmış durumda. Bu noktada bulunan ve gözden kaçmış olan bazı içeriklerin de tamamen kaldırılması bekleniyor. Tüm konuşmalar uçtan uca şifreleme yöntemi ile koruma altına alındığı için bazı süreçlerde konuşmaları tamamen kontrol etmek pek mümkün olmuyor.

Yapay Zeka Sistemi İle Süreç Takip Ediliyor

zoom uygulama

Zoom uygulaması hakkında yapılan bir açıklama sonrasında, sistem üzerinden çıplaklığın anlaşılması için yapay zeka sistemlerinin kullanıldığı itiraf edildi. Bu sistem ile birlikte çıplak görüntülerin tespit edilmesi ve engellenmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor. Bu süreçte uçtan uca şifreleme yönteminin kullanıldığı bir video yayınını tespit edebilmek normal şartlarda çok mümkün görünmüyor ancak yapay zeka sistemi ile algılanabiliyor.

Pek çok sosyal medya platformunun da güvenliği sağlamak ve sakıncalı görüntüleri engellemek için yapay zeka kullandığı ortaya çıktı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı