Teknoloji

ZTE Katlanabilir Telefonun Patentinin Sızdırılması Dikkatleri Çekti

Son dönemlerde inanılması zor olmasına rağmen katlanabilir telefonlar sık sık gündeme gelmeye başladı. Bunun üzerine Huawei ve Samsung tarafından farklı özelliklere sahip olan katlanabilir cep telefonları gündeme gelmeye başladı. Bu cep telefonlarının ardından diğer teknoloji şirketleri de harekete geçmeye başladı.

Nokia uzun zamandır akıllı telefon pazarında son derece geri kalmış bir durumdaydı ancak aldığı son kararlar çerçevesinde yeniden sektöre hızlı bir giriş yapmak ve varlığını hissettirmek için son model telefonlar üzerinde çalışmaya başladı. Akıllı ve katlanabilir bir telefon olan ZTE için telefon patenti aldığını duyurdu.

ZTE Akıllı Telefon Patenti Sızdırıldı

Katlanabilir akıllı telefonlar piyasasında adından söz ettirmesi beklenen cihazın patentinin gün yüzüne çıkarılması ve bir anlamda sızdırılması oldukça dikkat çekmişti. Aslında akıllı telefon piyasasında Samsung’dan yeni bir akıllı telefon konusunda bir hamle bekleniyordu ancak bu durumda ilk hamlenin Nokia’dan geldiği belirlendi.

ZTE henüz ticari olarak diğer markalar gibi piyasaya fiili olarak sürülmüş değil. Bu süreç içerisinde telefonun özellikleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Şirketin telefonunun üç katlı olarak katlanabildiği belirlendi.

Henüz piyasada bu tür bir katlanabilen telefon bulunmuyor. Bunun üzerine cihaz hem içe hem de dışa doğru sorunsuz bir şekilde katlanabilirken, ilk kez üçe katlanması pek çok teknolojisi meraklısının da dikkatini çekti. Şirket tarafından katlanabilir telefonun yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı