Teknoloji

Zyxel Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

İnternet servis sağlayıcıları tarafından genellikle otomatik olarak kurulan internet kurulumunu manuel olarak yapmak zorunda kalabilirsiniz. İnternet kurulumu yapmak zyxel modemlerde arayüze girerek yapılabilir. Modem arayüzüne girmek için modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlanmanız gerekmektedir. Bu bağlantı olmazsa modem arayüzüne bağlanamazsınız. Modem ile bilgisayarınız veya telefonunuz ile bağlantı kurduktan sonra varsayılan ağ geçidi ip adresini öğrenmeniz gerekir.

Varsıyal ip geçidi modem üzerinde yazabilir fakat bunu bilgisayarınızdan öğrenmenin bir yolu vardır. Bilgisayarınız – Başlat- Çalıştır- Cmd- İpconfig bu adımları sırası ile uyguladığınızda varsayılan ağ geçidini öğreneceksiniz.  Adım adım zyxel modem kurulumu;

  1. Varsayılan ip geçidi tarayıcıya girip enter basın
  2. Giriş ekranına kullanıcı adı şifre girin (Genelde admin – admin olur. Modem altında yazar)
  3. Ağ Ayarları butonuna basın, geniş bant seçeneğini seçin
  4. Kapsülleme kısmını PPPOE yapın
  5. internet servis sağlayıcınız tarafından verilen kullanıcı adı şifreyi girin
  6. VPI 8 VCI 35 yapın
  7. Uygula butonuna basın

yukarıda ki 7 adımı sırası ile uygulayarak modem kurulumunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız. Modeminizi fabrika ayarlarına yüklediğiniz de veya ilk kurulum yapacağınız zaman bu ayarları bir defa yapmanız yeterli olacaktır. Bu ayarlar modem belleğinde tutularak devamlı internet erişimi sağlayacaksınız. Bu ayarların yanlış doldurulması sonucunda internet bağlantınız gelmez. Bu sebepten herhangi bir sorunda internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçerek, uzaktan destek alabilirsiniz. Aynı zamanda telefonla arayarak internet kurulumunuzu yaptırabilirsiniz. Servis sağlayıcıları uzaktan bağlantı yöntemi ile modem kurulumu yapmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı