Yaşam

2020 Toki Kura Çekiliş Ne Zaman?

Toki çekilişi ne zaman diye bekleyen vatandaşlar büyük bir heyecan içerisinde. Şubat ayında gerçekleşeceği düşünülen kurada değeri 160 bin ila 210 bin lira arasında değişen konutlar yer alacak. Türkiye’nin dört bir yanından ucuza ev sahibi olmak için başvuruda bulunan 1 milyon 200 kişi 100 bin sosyal konut için yapılacak olan çekilişte şanslı kişiler arasında yer almayı umuyor.

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi için yapılan başvurular haftalar öncesinde sona erdi. Aralık ayında başvurulara açılan projeye 1 milyon 200’ü aşkın kişi başvurdu. Türkiye genelinde pek çok şehirde gerçekleşecek olan çekiliş sonucunda ev sahibi olabilme umuduyla başvuruda bulunan vatandaşlar büyük bir merak içerisinde. Toki çekilişi ne zaman yapılacak sorusunun henüz net bir cevabı yok. Kuranın şubat ayında gerçekleşeceği söylense de çekilişin hangi gün yapılacağı gizemini koruyor.  

TOKİ Çekilişi Nasıl İzlenecek?

Toplu Konut İdaresi tarafından gerçekleştirilecek olan 100 bin sosyal konut çekilişine katılmak için E-Devlet üzerinden başvuruda bulunan bir milyonu aşkın vatandaş, çekilişi canlı yayın üzerinden takip edebilecek. TOKİ’nin resmi web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden izlenebilecek olan çekiliş sonucunda katılımcıların bir kısmı ev sahibi olma imkanına kavuşacak.

Toki Çekilişi 2020 Sonuç Sorgulama

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müjdeli haberi verdi. 2020 TOKİ kurası şubat ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Fakat hangi gün olacağına dair net bir bilgi henüz verilmedi. “Hak Sahibi Belirleme Kurası” ile noter eşliğinde çekilecek olan kuranın sonuçları sisteme hızla yüklenecek. TOKİ kura sonuçları sorgusu yapmak isteyen vatandaşlar TC kimlik numaraları aracılığıyla talihliler arasında yer alıp almadıklarını kolayca öğrenebilecek. TOKİ resmi web sitesi üzerinden sorgu sağlanabilecek.

2020 TOKİ çekiliş tarihi henüz belli olmasa da çok kısa süre içerisinde Şubat aynın hangi gününde gerçekleşeceğine dair bilgi paylaşılacak.  Kurada yer alan sosyal konutlar 160 – 210 bin arasında değişen bir fiyata sahip. Bu fiyat evlerin 2+1 veya 3+1 olması durumuna bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

TOKİ 2020 kura sonucu açıklandığında asil veya yedek olmak üzere hak sahibi olamayanlara başvuru bedelleri iade edilecek. Bunun için katılımcıların kura sonuçları açıklandıktan 5 iş günü sonrasında başvuru yaptıkları bankaya gitmeleri gerekiyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı