Yaşam

28 Ocak 2020 Küba Depremi

Dünya depremlerle sarsılmaya devam ediyor. Bugün ülkemizde meydana gelen Manisa depreminin ardından Küba’da 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Son günlerde Dünya genelinde gerçekleşen yıkıcı depremlere bir yenisi daha eklendi. Küba ve Jamaika arasında çok şiddetli bir deprem yaşandı. AFAD depremin büyüklüğünü 7.4 şiddeti olarak açıklarken, Amerika Birleşik Devletleri Araştırmalar Enstitüsü ise meydana gelen depremin büyüklüğünü 7.7 olarak açıkladı.

Deprem Karayip Denizi’nde Küba ile Jamaika arasında yer alan bölgede 7.3 büyüklüğünde gerçekleşti. Depremin büyüklüğü daha sonrasında ise 7.7 olarak düzeltildi. Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırmalar Enstitüsü merkez üssü Küba’nın güney bölgesi ile Jamaika’nın 117 kilometre kuzeybatısı olarak açıkladı. Depremin deniz tabanının 10 kilometre altında gerçekleştiği de verilen bilgiler arasında yer aldı.

Meydana gelen deprem nedeniyle henüz tsunami uyarısı yetkililer tarafından yapılmadı. Meydana gelen depremin ardından başta Küba ve Jamaika olmak üzere komşu ülkelerde can kaybı ve maddi hasarlara neden olup olmadığı henüz bilinmiyor. Depremin ardından AFAD açıklama yaptı. Yapılan açıklamada “Küba açıklarında 7,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi” denildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı