Yaşam

68 Milyar İzlenmeye Ulaşan TikTok Para Kazanamıyor

Özellikle geçtiğimiz sene popüleritesini iyice arttıran ve ülkemizde de aktif olarak kullanılan TikTok uygulaması, analist firmaları tarafından paylaşılan verilere göre 68 milyar izlenme sayısını geride bırakmış. Her ne kadar uygulama ciddi bir kitleye ulaşmış olsa da kazandığı para açıkçası yapımcılarını pek de memnun etmiş değil. Zira söylenene göre şirket 68 milyar izlemeden sadece 171 milyon dolar kazanmış. Bir diğer analist firması Apptopia’ya göre ise TikTok her 3 ayda bir 50 milyon dolar kazanıyor.

TikTok nasıl para kazanacak?

İzlenme ile kazancı arasında dengesizlik olan ve yeterli rakam kazanmayan firma ise farklı kazanç yolları aramaya başlamış. Uygulamaya ne tür reklam, program vs. entegre ederek para kazanabiliriz diye düşünen firma, muhtemelen kendi bünyesinde bir reklam ağı kurarak reklamlardan hem kendisi kazanacak hem de TikTok videosu çekenlere kazanç kapısı oluşturacak. Bakalım firma yeni kazanç yolları ararken nasıl bir strateji izleyecek bekleyip göreceğiz.

Unutmadan belirtelim. Şirket son zamanlarda kendisine açılan onlarca mahkeme ile uğraşıyor. Özellikle ABD donanması gibi kurumlarda yasaklanan TikTok, kullanıcılarına karşı büyük bir hukuk mücadelesi veriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı