Yaşam

Akademisyenler Evde Sanat Yaptılar!

Koronavirüs salgını nedeniyle herkesin evde kaldığı şu günlerde Maltepe Üniversitesi Konservatuarı öğretim üyeleri bu süreci bir müzik ziyafetine dönüştürmeyi başardılar. Salgın nedeniyle karantinada olan öğretim üyeleri ’15 Nisan Sanat Günü’nü unutmadılar. Evlerinde video konferans ile gerçekleştirmiş oldukları konser sayesinde ‘Sarabende’ eserini yeniden yorumladılar.

Evde kalmanın sanata engel olmadığını bir kez daha vurguladılar. George Frideric Handel’in ölümsüz eserlerinden birisi olan Sarabende isimli eserini birbirinden farklı enstrümanlar çalarak yeniden yorumladılar. Her birinin farklı yerlerde olmaları konser vermelerine engel olmadı. Bu sayede evde zor günler geçiren binlerce insana moral olması ve farkındalık yaratmak için çalışmanın gerçekleştirildiği belirlendi.

Müzik Ziyafeti Pek Çok Kişiye Moral Oldu

konser

15 Nisan aynı zamanda ünlü sanatçı Leonardo Da Vinci’nin de doğum günü olarak biliniyor. Türkiye’de sanatçılar tarafından UNESCO destekli olarak her yıl 15 Nisan günü Dünya Sanat günü olarak kabul edilmiş. 2012 yılından bu yana sanat günü kutlamaları her yıl farklı etkinliklerle devam ediyor.

Bu yıl herkesin kendini evlerinde karantina altına almaları bir eksiklik olarak görülmedi. 14 Nisan tarihinin de ünlü sanatçı Handel’in doğum günü olarak biliniyor. Handel’in ölümsüz eseri profesyonel isimler tarafından yeniden yorumlandı. Yapılan çalışmanın moralle birlikte pek çok kişiye ilham verdiği de söyleniyor. Maltepe Üniversitesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden, akademisyenlerin bir arada gerçekleştirmiş oldukları konser canlı olarak yayınlandı. İzleyenlerden tam not aldığı belirtildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı