Yaşam

Android Telefonda Hızlı Arama Tuşu Atama

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte bir çok kolaylık beraberinde geldi. Hızlı arama tuşları sayesinde aramak istediğimiz bir kişinin numarasını çevirmemize gerek kalmaz ve o kişiyi rehberde aramayız. Atamış olduğumuz tuşa basmamız durumunda arama işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. telefon rehberinde ki kişileri hızlı bir şekilde aramanın en pratik yolu hızlı arama tuşu atamadır.

Hızlı arama sık telefon görüşmesi yaptığınız kişileri bir rakam üzerine kaydetme işlemidir. O rakama bir süre basılı tutmanız durumunda hızlı arama işlemi gerçekleşecektir. Hızlı arama size çok fazla zaman kazandırır. Bu durumu açıklamak gerekirse her gün 20 defa aradığınız bir kişiyi rehberde bulma süreniz 10 saniye olursa toplamda 200 saniye harcarsınız. Bu durum size ayda 6000 saniye olarak geri döner. Bu da aylık olarak bakıldığında 100 dakika boyunca bir kişiyi rehberden aramaya geçirdiğinizi görürsünüz. Fakat hızlı arama ile kaydettiğiniz kişiyi aramanız yalnızca 2 saniye sürecektir. Yani 5 kat daha az vakit kaybedecek ve daha pratik işlem yapabileceksiniz.

Hızlı Arama Tuşu Nasıl Atanır

Cep telefonlarının gelişmeye başlamasından itibaren bu özellik vardır. En eski cep telefonu özellikleri arasında hızlı arama özelliği önemli bir yere sahiptir. Akıllı telefonlardan önceki telefonlarda hızlı arama ataması yapılmaktadır. Akıllı telefonların gelişmesi ve telefonlara özel işletim sistemi yazılması sonucunda hızlı arama tuşu atama işlemi farklılıklar göstermektedir. Android telefonlarda hızlı atama yapmak için atama yapacağımız tuşu 2 ve 9 arasında seçmemiz gerekir. 1 rakamı hızlı arama tuşu olarak kullanılmamaktadır.

Hızlı arama tuşu ataması yapan kişinin dikkat etmesi gereken en önemli nokta atadığı kişiyi unutmaması gerekir. Aksi halde yanlış kişiyi arama ihtimaliniz olacaktır. Tuş ataması yapmak için atama eklemek istediğimiz rakama 1 defa dokunun ve ardından arama tuşuna basın.

Karşınıza Hızlı Arama Ayarları ekranı gelecektir. Bu ekranda bulunan 2 ve 9 numaraları arasında ki tüm numaralar kayıt işlemi yapabilirsiniz. Kayıt işlemini tamamlamanızın ardından geri butonuna dokunun ve arama ekranına dönün. Bu sefer atama yaptığını kişiyi aramak için atadığınız rakama uzun süreli basmanız yeterli olacaktır. Yaklaşık olarak 3 saniye basmanız durumunda otomatik olarak arama işlemi gerçekleşecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı