Yaşam

Apple,’Hava Ustaları’nı Üretecek

Apple daha önce kurmuş olduğu Apple TV+ stüdyosunda İkinci Dünya Savaşı’nda yaşanan bir drama olan “Hava Ustaları”nı (The Masters of Air) dizi olarak izleyicilerinin beğenisine sunacak.
The Masters of Air, aynı zamanda Apple’ın kendi yapım stüdyosunda çekilmiş ilk Apple TV+ dizisi olacak. Apple, Donald L. Miller’ın kurmaca olmayan kitabı “Master of the Brothers” kitabına dayanan “The Masters of Air” ve “The Brothers Band” ve “The Pacific” filmlerini takip edecek kendi bünyesindeki Apple TV+ stüdyosunda üretecek. Amerika’nın, Nazi Almanya’sına karşı yapılan hava savaşlarını anlatan dizi, Tom Hanks, Gary Goetzman ve Steven Spielberg tarafından icra edilecek.
Spielberg, Hanks ve Goetzman, İkinci Dünya Savaşı’nın akışını değiştiren bir grup pilot olan Sekizinci Hava Kuvvetleri’nin hikayesini anlatan dizide üst düzey yapımcı olarak görev yapacaklar. Dizinin, üretim maliyetinin yaklaşık 200 milyon dolara mal olacağını bildirildi.
Apple TV + ‘de daha önce üretilen tüm yapımlar, Spielberg’in Amblin Television kanalıyla (daha önce yayınlanan “Amazing Stories” gibi) diğer stüdyolarla ortaklaşa yaratıldı.
Ceo Tim Cook, daha önce “100’den fazla ülkede, çevrimiçi ve çevrimdışı görüntüleme için uygun olan her şeyin reklamsız bir abonelikle Apple TV+  kurduk. Hikaye anlatımı yoluyla kültürümüz ve toplumumuz için önemli bir değere katkıda bulunabileceğimizi düşünüyoruz.”  demişti.
Apple’ın stüdyosu tarafından üretilen TV+  yapımları arasındaki fark, bir olasılıkla çoğu izleyicinin kafasında soru işaretleri oluşturabilir. Örneğin Netflix Originals, farklı stüdyolar tarafından üretilen “House of Cards” ve “Orange is the New Black” gibi yapımlar üretirken, bazı durumlarda telif haklarını kesin coğrafyalarla sınırlandırıyordu.
Bunun yanında Netflix’in üretip sahibi olduğu “Stranger Things” gibi yapımlar var. Kendi ürettiği bu yapımlar, Netflix’in otantik içerik malzemesinin ileriye doğru kaymasının yükselen bir değeri olacaktır.
Benzer şekilde, Apple kendi stüdyosunu oluşturarak, TV + içerik malzemesinin bir kısmına tamamen sahip olabilir, lisans ücretlerini farklı stüdyolarla müzakere etme zorunluluğunu azaltabilir.
Hollywood Reporter’a göre, stüdyo bir üne sahip değil, ancak kesinlikle Sony Pictures TV’yi yöneten Apple’ın Dünya Çapındaki Video başkanları Zack Van Amburg ve Jamie Erlicht tarafından yönetilecek.
Apple TV + 1 Kasım’da 4.99 $ aylık abenelik bedeli ile yayınını başlayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı