Yaşam

Baba Vanga’dan Şok Eden Ege Depremi ve Corona Virüsü Kehaneti

Baba Vanga, Nostradamus ‘tan sonra en çok konuşulan kahinlerden biri olarak tanınıyor. Balkanların Nostradamus’u olarak da bilinen Baba Vanga’nın Türkiye’de olacak depremler ve Corona Virüsü hakkında kehanette bulunduğu ortaya çıktı. 11 Eylül olayı, İngiltere’nin Brexit çıkışı ve bunun gibi daha pek çok olayı yıllar öncesinden bilmesiyle tüm dünyanın dikkatini çeken Baba Vanga, 2019 yılında tutan kehanetleriyle adından sıkça bahsettirmişti. Şimdi ise başta Ege Denizi’nde yaşanacak deprem ve Corona virüsünü işaret eden kehanetleriyle bir kez daha şaşkınlık yarattı.

Ege Denizi ve Karadeniz’de Deprem Uyarısı

Baba Vanga’nın yaptığı kehanetler bununla da sınırlı değil. 2020’de Türkiye’de yüksek şiddette depremler olacağına dair kehanetleri de bulunan Baba Vanga son günlerde oldukça hareketli fay hatları sebebiyle tedirginlik yarattı. Elazığ’da gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki depremin yaraları anca sarılırken, o günden bu yana dek başta Ege bölgesi ve Marmara bölgesi olmak üzere Türkiye’nin pek çok noktası sallanmaya devam etmişti. Bu sebeple Ege denizi ve Karadeniz’de deprem olacağına dair yapılan kehanetler akıllarda soru işareti yarattı.

Baba Vanga, Asya Yok Olacak Dedi

Baba Vanga tarafından yapılan kehanetler arasında Asya’nın yok olmasına sebep olan bir salgın hastalığın ortaya çıkacağı ve bu hastalığa bağlı olarak milyonlarca insanın hayatını kaybedeceği yer alıyor. Corona Virüsü salgını başta Çin ve Uzak Doğu ülkeleri olmak üzere tüm dünyayı tehdit eden bir hastalık olma yolunda ilerliyor. Resmi rakamlara göre 27 farklı ülkede 362 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan Coronavirüs salgını sebebiyle enfekte olan 17,485 kişi mevcut. Her geçen gün bu sayı daha da artıyor. Salgından onlarca yıl öncesinden bulaşıcı bir hastalığın yol açacağı felaketler hakkında Asya kıtasını uyaran Baba Vanga’nın daha önce gerçekleşmiş olan pek çok kehanete sahip olması akıllarda soru işareti yaratıyor.

Baba Vanga Kimdir?

Baba Vanga takma adlı Vangeliya Pandeva 31 Ocak 1911’de bugün Makedonya’ya bağlı olan Strumitza köyünde dünyaya geldi. Görme engelli olan kahin hayatı boyunca doğru çıkan pek çok kehanete imza atarak ününün doğduğu ülkeyi aşıp tüm dünyaya yayılmasına sebep oldu. Henüz yaşarken paylaştığı kehanetler Bulgar hükümeti tarafından kayıt altına alındı ve muhafaza edildi. 23 yıl önce hayata gözlerini yuman Baba Vanga yaptığı kehanetlerin çıkmasıyla hala adından söz ettirmeye devam ediyor.

Diğer Baba Vanga Kehanetleri

Baba Vanga’nın henüz gerçekleşmeyen kehanetleri arasında ABD Başkanı Trump ve Rusya Lideri Putin’in sağlıklarının tehdit altında olduğu yer alıyor. Putin’in bir suikaste kurban gideceği, Donald Trump’ın ise beyin tümörü sebebiyle hayatını kaybedeceği kehanetlerine ek olarak Avrupa’nın büyük bir ekonomik kriz yaşayacağı, Rusya’ya meteor düşeceği, dünyanın 2020 yılı boyunca çok fazla deprem ve tsunami haberiyle sarsılacağı da Baba Vanga kehanetleri arasında yer alıyor. Baba Vanga’nın sıkı takipçisi olan kişilerin söylediğine göre yaptığı kehanetlerin tutma oranı %85 denebilir. Belirtilen kehanetlerin tutup tutmayacağı şu an için gizemini koruyor.

Corona Virüsü Son Durum

Corona Virüsü’nün şu an için bilinen bir tedavisi bulunmuyor fakat çalışmalar tüm gücüyle devam ediyor. En son Taylandlı doktorlar tarafından yapılan açıklama tüm dünyada büyük bir umut yaratmıştı. Yapılan açıklamaya göre Tayland’da bir hastane, Corona Virüs ile enfekte olmuş hastalar üzerinde yeni bir tedavi denemiş ve ardından aralarında 70 yaşlarında bir Wuhan vatandaşının da yer aldığı 8 hasta olumlu gelişme göstererek hastaneden taburcu olmuştu. Tayland Sağlık Bakanlığı tarafından konuya dair resmi açıklama yapılması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı