Yaşam

BFF Ne Demek?

Bir BFF, birinin en iyi arkadaşı için bir terimdir ve güven ve kalıcılık ile karakterizedir. BFFs genellikle yakın temas halindedir ve aynı okula katılmak veya müzik zevklerini paylaşmak gibi deneyimleri paylaşmıştır. BFF olarak tanımlanan ilişkiler lise ve ortaokulda yaygındır ve partiler üniversiteye gittiğinde genellikle azalır. Bff terimi mutlaka münhasırlık ifade etmez; bir kişinin bireysel yorumuna veya “BFF” kavramının felsefesine bağlı olarak, bir bireyin aynı anda birden fazla BFF’Sİ olmayabilir.

BFF’nin Kökeni Nedir?

Sahip ya da bir “en iyi arkadaşı” olma kavramı yaşlanmayan olmasına rağmen, kısaltma bff arkadaşlar kapalı imzalamak ve birbirlerine ise anlık mesajlaşma (Im-ing) için olumlu duygularını ifade etmek için hızlı bir yol olarak popüler oldu bilgisayar veya cep telefonlarında bir metin mesajı gönderme. Kısaltma ” BFF ” 16 Eylül 2010 tarihinde yeni Oxford American Dictionary eklendi. Sözlük, bff kısaltmasının 1996 yılında ortaya çıktığını belirtir.

Kültürel Algı

Fransa’daki bir ankete göre, BFF dostluğu sosyal ağlarda belirli bir yeri kaplayan bir kavramdır. Bu değer güven verici, özellikle boşanma deneyimleri bin yıllık nesil için. Sosyal başarının ve dengeli bir yaşamın bir işaretidir. İngiltere’de 2003 yılında yapılan büyük bir dostluk araştırması, ortalama olarak insanların dokuz yakınına sahip olduğunu buldu friends. In ilkokul ve ortaokul, en iyi dostluklar genellikle bir tam akademik yıldan az sürer.

Akademik Çalışmalar

Oxford Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, Tamas David-Barrett ve meslektaşları, Facebook’ta iki kadını tasvir eden çok sayıda görüntü resmi olduğunu bildirdi. Bu desen dünyanın her bölgesinde bulunur. Alternatif hipotezleri ortadan kaldırdıktan sonra, çalışma, bulgunun yakın dostluk oluşum kalıplarının insanlar arasında evrensel olduğunu ve evrimsel bir nihai neden nedeniyle kalıcı dostluk kurma eğiliminde belirgin bir cinsiyet farkı olduğunu öne sürdüğü sonucuna varmıştır. Bu, BFF kavramının, farklı bir isimle de olsa, birçok kültürde var olabileceğini ve evrimsel zamanlara geri döndüğünü göstermektedir. Son çalışmalar da yakın arkadaş ömrü boyunca kardeş olarak kabul edilir göstermiştir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı