BankacılıkYaşam

Çalışmayan Kişiler Kredi Çekebilir Mi?

Birçok insanın, acil nakit ihtiyacını karşılamak için doğrudan bankalara başvuru yaptığı bilinmektedir. Ancak SGK kapsamında çalışanların kredi çekmeleri çok daha mümkün iken, SGK kapsamında çalışmayan kişilerin kredi çekmeleri biraz daha zordur. Bu yazımızda, çalışmayan kişiler kredi çekebilir mi? Sorusuna cevap verirken, çalışmayan kişilerin hangi şartlarda kredi çekebileceği konularına da değineceğiz.

Çalışmayan Kişiler Kredi Çekebilir Mi?

Çalışmayan kişilerin kredi çekebilmesi, bazı durumlarda mümkündür. Özellikle bankaların bir kısmı kredi notu yüksek olan kişilere, belirli bir dönem çalışmıyor olsalar dahi kredi notuna göre çeşitli miktarlarda kredi hizmeti vermektedir. Ancak her ne olursa olsun çalışmayan kişilerin kredi çekebilmeleri, SGK kapsamında bulunan kişilere göre biraz daha zordur. Çalışmayan kişiler kredi çekebilir mi? Sorusuna hangi şartlarda daha iyi kredi çekebilecekleri yönünde cevap vermek daha faydalı olacaktır.

Kefil Temin Etmek

Kredi çekmek isteyen ve çalışmayan kişiler, sağlam bir kefil temin ederek kredi notlarının uygun olması durumunda çok daha rahat bir şekilde kredi çekebilirler. 

Gelir Belgelemek 

Diğer yandan başta kira geliri olmak üzere, varsa farklı gelirlerini belgeleyen kişiler SGK kapsamında çalışmıyor olsalar bile bankaların kredi imkanından yararlanabilir. 

Mevduat Hesabının Olması 

Herhangi bir bankada mevduat hesabının bulunması, bankalar için oldukça önemli bir sinyal olacaktır. Banka sizin bir birikiminiz olduğunu görerek, özellikle mevduat hesabında bulunan tutarı dikkate alarak daha kolay kredi verebilir.

İpotek Göstererek Kredi Çekmek 

Çalışmayan kişiler kredi çekebilir mi? Sorusuna, ipotek gösterebilecek kişilerin kredi çekebileceğini net bir şekilde söyleyerek cevap verebiliriz. Özellikle taşınmaz bir malınızın olması, kredi çekmenizi sağlayacaktır. 

Bunun yanı sıra bankaların talep ettiği yaşı geçmeyen herhangi bir araç ipotek ettirilerek, yine kredi çekilmesi mümkün olmaktadır. Banka bu mallara ipotek koyacağı için, ipotek değerine göre sorunsuz bir şekilde kredi vermektedir.

Kredi Notunuzun Yüksek Olması 

Bankaların müşterilerine değerlendirirken dikkat ettiği en önemli husus, kredili hizmet almak isteyen kişilerin kredi notudur. SGK kapsamında çalışmıyor olsanız bile kredi notunuzu yüksek olması durumunda, yine rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

Çalışmayan kişilere kredi çıkar mı? Konusu hakkında merak ettiğiniz farklı detayları, yorum kısmından editörlerimize ileterek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı