Yaşam

Çiftlik Bank Kurucusu Tosuncuk’a Aylık 150 Bin Dolar Yatıyor

Mehmet Aydın isimli Çiftlik Bank Kurucusu, Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık olaylarından birine imza attı. 132 bin vatandaşı dolandıran ve 500 milyon TL ile yurt dışına kaçan Mehmet Aydın hala yakalanamadı. Şu an Güney Amerika’da olduğu düşünülen Tosuncuk lakaplı kaçağa aylık 150 bin dolar, yani 1 milyon TL civarı para aktarıldığı iddia edildi.

Mehmet Aydın Kaçmaya Devam Ediyor

Çiftlik Bank aracılığıyla tüm Türkiye’nin gündemine oturan dolandırıcılık vakasında sular durulmuyor. 2 yıldır kırmızı bültenle aranan Mehmet Aydın hala kaçmaya devam ediyor. Sürekli olarak farklı ülkelerde görüldüğüne dair haberler çıksa da son paylaşılan bilgiler Mehmet Aydın’ın Güney Amerika’da bulunduğu yönünde. Interpol tarafından da aranan Mehmet Aydın vatandaşlardan topladığı 500 milyon TL ile yurt dışına kaçmıştı. 

Çiftlik Bank tarafından dolandırılan vatandaşlar Mehmet Aydın’ın yakalanmasını ve cezasını çekmesini isteseler de Mehmet Aydın’ın yakalamak henüz mümkün olmadı. Dolandırılan Çiftlik Bank mağdurları arasında parasını geri isteyen pek çok vatandaş mevcut olsa da bu ihtimal oldukça düşük. Mehmet Aydın’a dair çıkan kimi görüntüler, 500 milyon TL ile kaçan Mehmet Aydın’ın parayı en lüks eğlence mekanları ve kumarhanelerde harcadığını gösteren nitelikte.

Mehmet Aydın’ın Aylık 1 Milyon TL Geliri Var

Son çıkan iddialara göre Çiftlik Bank ile insanları dolandıran Mehmet Aydın, hala aylık 1 milyon TL para kazanmaya devam ediyor. Mağdurların avukatları tarafından tutulan kimi özel dedektiflik büroları, Mehmet Aydın’a her ay 150 bin dolar değerinde para aktarıldığı bilgisini paylaşıyor. İddialara göre bu para Aydın’a kripto para borsaları aracılığıyla iletiliyor. Böylece hem parayı gönderen hesaplar saklı kalıyor, hem de ulaştığı hesap anonimliğini koruyor. 

Mehmet Aydın Kısa Sürede Yakalanabilir

Çiftlik Bank mağdurları tarafından tutulan avukatların özel dedektiflik bürolarıyla anlaşmaları sonucunda edinilen bilgiler mağdurları oldukça umutlandırıyor. Her ne kadar hala aylık 150 bin dolar gelirinin olması mağdurları kızdırsa da, hem Interpol hem özel dedektifler tarafından aranan Mehmet Aydın’ın kısa süre içerisinde yakalanacağı düşünülüyor. Buna rağmen mağdurların paralarını geri alıp alamayacağına dair soru işaretleri devam ediyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı