Yaşam

Çin’in Ankara Büyükelçisi’ne Göre Corona Virüsü Aşısı Testleri Tamamladı

Geçtiğimiz Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede binden fazla insanın ölümüne sebep olan ölümcül Corona virüsü için Dünya Sağlık Örgütü ve diğer ülkeler adeta kırmızı alarma geçti. Salgının bir an önce önüne geçebilmek için gece gündüz çalışan bilim insanları, bir an önce aşıyı bularak corona virüsü salgınını tamamen ortadan kaldırmak istiyorlar. Hatta bu denli çalışmaların yürütülmesi için Çin, kısa sürede özel hastaneler inşa etmişti. Görünen o ki bu çalışmaların meyvesi yavaş yavaş alınıyor. Zira Çin’in Ankara Büyükelçisi’ne göre corona virüsü aşısı seri üretime geçmek için hazır.

Corona virüsü aşısı bulundu mu?

Corona virüsü hakkında önemli açıklamalar yapan Büyükelçi H.E. Deng Li, ülkesindeki bilim insanlarının şu anda geçerli olabilecek aşı üstünde çalıştıklarını ve hatta bu aşının tüm testlerinin tamamlandığını söyledi. Aşıdan oldukça umutlu olduklarını da sözlerine ekleyen Deng Li, bu aşı sayesinde her gün ortalama 800 yeni vaka ile karşılaşıyorlar iken bu aşı sayesinde bu sayının 377’ye indiğini söyledi.

Ayrıca Çin hükümeti tarafından bütün devlet imkanlarının corona virüsü için kullanıldığını belirten Ankara Büyükelçisi, şu anda virüsü yenebilecek tek aşının bu olduğunu ve bu aşı üzerinde yoğunlaştıklarını belirtti. Corona virüsünün çoğalmasını engelleyebilen aşının kısa sürede Dünya Sağlık Örgütü tarafında da teste tabi tutulması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı