Yaşam

Corona Virüsü Avrupa’da Can Aldı

Corona virüsü Çin’in Wuhan bölgesinde yer alan bir canlı hayvan pazarından çıktı. Pazara gitmiş olan kişilerde tespit edilen virüs, kısa süre içerisinde yayılarak başta Çin olmak üzere dünyada sayısı 30’u bulan ülkede tespit edildi. Salgın sebepli ölümlerin neredeyse tamamı Çin’de gerçekleşirken ilk defa Avrupa’da da can kaybı yaşandı.

Coronavirüs oldukça yüksek bulaşıcılık oranına sahip bir virüs olduğundan çok kısa sürede tüm dünya üzerinde tedirginlik yarattı. Her ne kadar Çin Halk Cumhuriyeti, virüsün görüldüğü şehirlerde karantina önlemi alsa da virüs yayılmaya devam ediyor. 30’u aşkın ülkede tespit edilen ve COVID-19 adı verilen virüs sebebiyle Avrupa’da ilk ölüm gerçekleşti.

Corona Virüsü Fransa’da Ölüme Yol Açtı

Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 80 yaşında Çinli bir turistin Corona virüsü sebebiyle hayatını kaybettiği açıklandı. Şu ana dek yaşanan ölümlerin tümü Çin’de, Hong Kong’da ve Filipinler’de gerçekleşmişti. İlk defa Avrupa üzerinde de hayat kaybına sebep olan virüs, tüm dünyayı tedirgin etmeye devam ediyor.

Corona Virüsü Avrupa'da Can Aldı

Yapılan resmi açıklamaya göre Çinli turist Corona Virüsü’ne bağlı akciğer enfeksiyonu sebebiyle hayata gözlerini yumdu. 25 Ocak’tan beri karantina altında tutulan Çinli turist dışında, Fransa’da 11 kişide Corona Virüsü tespit edildiği söyleniyor.

Corona Virüsü Son Durum

Şimdiye kadar 67,097 kişiyi etkileyen Corona Virüsü, 1527 kişinin de ölümüne sebep oldu. Hastalığın hala kesin bir tedavisi bulunmuyor fakat virüsü yenen kişi sayısının 8,556’ya yükselmesi tüm dünyaya umut veriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı