Yaşam

Corona Virüsü Çin’de Yaşanan Son Gelişmeler

Dünyada panik yaratan Corona virüsü nedeniyle ölümler artarken Çin’de yaşanan son gelişmeler merak ediliyor. İşte Corona virüsü’nün hayatını alt üst ettiği Çin’de yaşanan son gelişmeler. 

Son günlerin en çok konuşulan konularından birisi olan ve tüm dünyada panik yaratan corona virüsünden ölümler artarken Çin’de yaşanan gelişmeler merak ediliyor. Çinli yetkililer yaptıkları açıklamalarda Çin’de bugüne kadar corona virüsünden 304 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Hastalık nedeniyle enfekte olan kişilerin sayısı ise 15 bine yükseldiği aktarıldı. Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili olarak açıklama yaparak ülkemize yurt dışından gelen kişilerde corona virüsüne rastlanmadığını açıkladı. 

Corona virüsü tehdidi artarak devam ediyor. Pek çok ülkeye yayılan corona virüsü Çin’de 305 kişinin ölümüne neden olurken yetkililer virüsün Çin’de 14 bin 628 kişide görüldüğünü açıkladı. Çin’in Wuhan bölgesinde yayılmaya devam eden virüs nedeniyle Çin genelinde insanların endişesi her an daha da artıyor. Wuhan bölgesinde corona virüsü için yeni bir hastanenin inşaatını tamamlayan Çin bölgede yeni hastanelerin yapılacağını açıkladı. Ülkemizde ise Corona virüsü ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Bakanlıktan yapılan açıklamada tüm önlemlerin alındığını ve yurt dışından gelen turistlerde virüse rastlanılmadığı aktarıldı. 

Türkiye’de Corona Virüsü Var Mı?

Corona Virüsü Türkiye’ye geldi mi sorusu tüm vatandaşların aklını kurcalıyor. Ülkenin en son İzmir Torbalı’da olmak üzere pek çok şehrinden gelen karantina haberleri tedirginlik yaratsa da şu an için bu vakaların tamamında hastalara grip ve soğuk algınlığı tanıları konuldu. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de herhangi bir Corona Virüs vakasına rastlanmadığı belirtildi.

Corona Virüsü Yayılmaya Devam Ediyor

“Koronavirüs Bilim Kurulu” 6. Toplantısından konu ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamasında çalışmaların devam ettiğini belirtti. Koca, “Türkiye olarak geçmiş tecrübelerimiz, güçlü sağlık örgütümüz ve dinamik kadromuz sayesinde bu konuda en önce harekete geçen ülkelerden birisiyiz. Hastalığın çıkış noktasının Çin’in Wuhan kenti olduğunu biliyoruz. Çin’de görülen vaka sayısı 14 bin 628’e ulaşmış durumda. Bu vakaların 348’i tedavi edilirken 305 kişi ise hayatını kaybetmiştir” 

Corona Virüs Ölümleri Çin Dışına Çıktı

Filipinler Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 44 yaşında bir Çinlinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu açıklama ile birlikte Corona virüsünden ilk Çin dışında ölüm gerçekleşti. Yetkililer, Filipinler’de 2 kişide corona virüsüne rastlandığını açıklarken bu kişilerden birisinin hayatını kaybettiğini açıklarken diğer kişinin ise tedavisinin devam ettiğini belirtti. 

Corona virüsün tehlikesinin büyüdüğü Çin’de ise panik ve korku dalgası yayılmaya devam ediyor. Vaka ve ölüm sayısının artmasının ardından vatandaşlar corona virüsüne karşı bir aşının olup olmadığını merak ediyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada corona virüsüne karşı bir aşının geliştirilmeye başlandığı ancak bu aşının geliştirilme süresinin 20 ayı bulabileceği duyuruldu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı