Yaşam

Corona Virüsü Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum Komitesi’nin Gündeminde

Corona Virüsü yayılmaya devam ederken Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum Komitesi konu ile alakalı bir duyuru gerçekleştirdi. Uzak Doğu ülkelerinin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Avusturalya, Almanya, Kanada ve Fransa’da da Corona Virüsü taşıyan hastaların tespit edilmesi doğrultusunda Acil Durum Komitesi toplanma kararı aldı.

Corona Virüsü Nasıl Bulaşır Sorusuna Odaklanılacak

Toplantıda tüm dünyada büyük bir endişe yaratan Corona Virüsü ve virüsün oluşturduğu risk faktörleri üzerinde durulacak. Aynı zamanda yapılan değerlendirme sonucunda konu ile ilişkili çeşitli tavsiyeler tüm dünya ile paylaşılacak. Basın açıklamasında yer alan bilgilere göre toplantıda en çok Corona Virüsü nasıl bulaşır sorusu üzerine yoğunlaşılacak ve buna bağlı olarak en azından bulaşma oranını düşürmeye yönelik nelerin yapılabileceği noktası üzerinde durulacak. Bu tavsiyelerden biri virüsün görüldüğü ülkelere mümkün olduğunca gidilmemesi yönünde olacak. Tekrardan hatırlatmakta fayda var ki virüsün görüldüğü ülke sayısı 15’e yükselmişti. Dünya Sağlık Örgütü aynı açıklamada virüs üzerinde yapılan klinik araştırmaların hız kesmeden devam ettiği yönünde bilgi verdi. Toplantının en önemli amacı salgının yalnızca Çin ile sınırlı kalmayıp tüm dünyayı etkileyen bir krize dönüşmesini engellemek yönünde ama toplantı sonucunda yapılacak açıklamanın virüs ile savaş konusunda yeterli olup olmayacağına dair tartışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Corona Virüsü Ölüm Sayısı Artıyor

Açıklanan son rakamlar Corona Virüsü hakkında acil durum toplantısı yapmanın ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Görünen o ki Corona Virüsü bulaşan kişilerde yaşanan ölüm oranı tıpkı salgının görüldüğü ülke ve şehir sayısında olduğu gibi artış göstermeye devam ediyor. Çin Ulusal Sağlık Örgütü’nün açıkladığı Corona Virüsü bağlantılı ölüm sayısı 170’e yükseldi. 12,167 kişi ise virüs şüphesiyle gözlem altında. Bu sayının 1,370’ini durumu kritik hastalar oluşturuyor. Corona Virüsü öldürür mü sorusunun cevabı zaten açıklamada mevcut ama bunun yanı sıra 124 kişinin tedavi sonrası hastaneden taburcu edildiği de paylaşılan bilgiler arasında. Corona Virüsü için herhangi bir aşı veya kesin sonuç veren bir tedavi yöntemi henüz bulunamadı fakat üzerinde çalışılıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı