Yaşam

Corona Virüsü Sebebiyle 725 Kişi Hayatını Kaybetti

Çin’in Wuhan kentinde görülen ve hızla yayılan Corona virüsü sebebiyle yaşanan ölümler hızla artıyor. Yapılan son açıklamalara göre Corona virüsü sebebiyle ölen kişilerin sayısı 725 oldu. Bu sayının hızla artması insanlarda endişeye yol açtı. Peki Corona virüsünün tedavisi bulundu mu? 

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan John Hopkins Üniversitesi araştırmacıları Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde görülen ve sonrasında hızla yayılarak yüzlerce kişinin ölümüne neden olan Corona virüsünün tüm dünyadaki faaliyetlerinin kolayca takip edilebileceği bir panel geliştirdi. 

Geçtiğimiz yılın sonunda ortaya çıkan Corona virüsü tehlike saçmaya devam ediyor. Şimdiye kadar yapılan açıklamaya göre 725 kişinin ölümüne neden olan Corona virüsünün görüldüğü vaka sayısında da önemli bir artış yaşandı. Açıklamaya göre Corona virüsü görülen vaka sayısı 34 bin 896’ya ulaştı. ABD’de ve Avrupa’da da görülen virüsün belirtileri diğer rahatsızlıklara benzediği için tespit edilmesi başlangıçta zor olabilir. Uzmanların aktardıklarına göre Corona virüsü bulaşan kişide bulantı ve ateş gibi belirtiler meydana geliyor. Corona virüsü, MERS ve SARS gibi ölümcül hastalıklara neden olan virüslerle aynı aileden geliyor. 

John Hopkins Üniversitesi araştırmacıları tarafından geliştirilen panele göre doğrulanmış Corona virüsü vakaları sayısı şöyle. Çin 34 bin 574, Singapur’da 33, Hong Kong’da 26, Tayland ve Japonya’da 25, Güney Kore’de 24, Tayvan’da 17, Avustralya’da 15. Bununla birlikte Almanya’da doğrulanan virüs sayısı 13; ABD ve Malezya’da 12; Macau ve Vietnam’da 12; Kanada’da 7; Fransa’da 6; Birleşik Arap Emirlikleri’nde 5; İtalya, Filipinler, Hindistan ve Birleşik Krallık’ta 3; Rusya’da 2; Nepal, Kamboçya, İspanya, Finlandiya, İsveç ve Sri Lanka’da ise 1.

Ölen kişilerin ülkelere göre dağılımı ise şöyle; Çin 722, Filipinler 1, Hong Kong 1 ve Amerika Birleşik Devletleri 1. Açıklanan son verilere göre ABD’nin Pekin Büyükelçiliği Corona virüsü sebebiyle bir ABD vatandaşının yaşamını yitirdi. Corona virüsüne karşı şimdilik bir tedavi bulunmamış olsa da uzmanlar tedavi için çalışmaların sürdüğünü açıkladı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı