Yaşam

Corona Virüsüne Karşı Toplu Taşımada Maskematik Dönemi

Corona virüsüne karşı mücadele edebilmek için maskematik üretildi. Gıda ürünleri için ve kişisel koruyucu donanımlar için otomat üreticisi olan bir firma talep üzerine Corona virüsüne karşı mücadele etmek için maskematik geliştirdi.

Toplu taşıma araçları ve hava limanlarında kullanılmak üzere geliştirilen maskematik kalabalık ortamlara girmek zorunda kalanlar için iyi bir seçenek olarak görünüyor.

Maskematik Nedir?

Maskematik projesini hayata geçiren firma yetkilisinden alınan bilgilere göre maskematik oldukça kullanışlı görünüyor. Maskenin de kişisel koruyucu donanım malzemesi olduğunu belirten firma, havalimanlarında kredi kartı ile de satın alınabilir durumda maskematikler konulacağını açıkladı. Aynı şekilde ıslak mendil, dezenfektan gibi ürünler için otomatların da kullanıma gireceği belirtildi. Maskematiğin bu konuda çok ciddi ve temiz çalıştığını belirten firma önümüzdeki günlerde pek çok toplu taşıma araçları için çeşitli versiyonlarının üretileceğini duyurdu.

Coronavirüs’e Karşı Maskematik Üretildi

Firma, sipariş alındıktan sonra 3 gün için maskematik makinesini yollayabileceklerini belirtiyor. Önce IGA daha sonra İstanbul’da metro istasyonlarında sonrasında ise ihtiyaca göre pek çok mekan için maskematik üretimi yapılabileceği belirtildi.

Corona Virüsünden Korunmak için Kolonya, Maske, Dezenfektan İşe Yarar Mı?

Uzmanların açıklamalarına göre Coronavirüs’ten korunmanın en etkili yolu hijyen kurallarına dikkat etmek. Bunun için özellikle dışarı çıkmak zorunda kalınan zamanlarda maske kullanılması, limon kolonyası ve dezenfektan ile sık sık ellerin steril hale  getirilmesi ilk kural. Bunun yanı sıra ilk kural elleri su ve sabun ile sık sık yıkamak. En az 20 saniye elleri yıkamak ve dışarıda su ve sabunun olmadığı yerlerde limon kolonyası kullanmak en doğru tercih olacaktır.

Bunlar kadar önemli olan diğer bir kural ise sosyal mesafeyi korumak. Sosyal mesafeyi korumak virüsten korunmak için en doğru yaklaşım olacaktır. Ayrıca antibiyotiklerin Corona virüsü açısından bir tedavi edici özelliği bulunmadığı ve bazı ateş düşürücü ilaçların virüsün olumsuz etkisini artırdığı da bilinenler arasında. Henüz tedavisi bulunmayan Coronavirüs ile ilgili aşı ve ilaç denemeleri devam ediyor. En son Belçika’da Corona virüsünden korunmaya karşı etkili bir ilacın bulunması için ciddi bir yol katedildiği iddia edilmişti. Bu haber üzerine Belçika’dan gelecek umut verici haberler beklenmeye başlandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı