BankacılıkYaşam

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekli maaş müşteri sayılarını artırmak isteyen bankalar, emeklilere yönelik farklı kampanyalar düzenlemektedir. Emekliler üzerinde ciddi bir rekabet olması sebebiyle avantaj sağlayan birçok banka, çeşitli kampanyalarla müşteri sayılarını artırma çabasındadır. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar var olduğu bilinse de, maalesef ki bu bankaların sayısı oldukça az ve yeni müşteriler için kredi limitleri oldukça düşüktür. 

Bankaların emeklilere verdikleri faizsiz kredi limitlerine baktığımızda, amacın daha çok müşteri çekmeye yönelik olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Faizsiz kredi vermek dışında bankaların emeklilere sunmuş oldukları en önemli diğer avantaj, yine emekli müşteri kazanımı için düşük faizli verdikleri kredilerdir.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar ve çok düşük faizlerle kredi imkanı sunan bankaların listesini, aşağıda sizinle paylaştık. 

Fibabanka 

3000 TL üst limitle emeklilere faizsiz kredi veren Fibabanka, aynı zamanda vermiş olduğu bu krediden herhangi bir dosya masrafı almamaktadır. Sadece yeni maaş hesabı müşterilerine 18 ay vade seçeneği ile 3000 TL faizsiz kredi imkanı sunan bankanın, aynı zamanda emeklilere yönelik farklı birçok avantajlı kampanyası bulunmaktadır. 

Halkbank 

Halkbank ise emeklilere faizsiz kredi veren bankalar arasında olmasa bile, neredeyse faizsiz sayılabilecek oranlarla kolay krediler vermektedir. 

Aktif Bank 

yine Aktif Bank kuruluşu da, PTT ile yaptığı işbirliği neticesinde, emeklilere düşük faizli kredi veren bankalar arasındadır. Banka geçmişinden herhangi bir sorun bulunmayan emekliler, kefilsiz 50.000 TL’ye kadar Aktif Bank üzerinden kredi başvurusu yapabilir. 

Akbank 

Emeklilerin özel ihtiyaçlarına yönelik ihtiyaç kredisi veren Akbank, 10.000 TL’ye kadar, emeklilerin çekeceği kredilerden herhangi bir dosya masrafı almamaktadır. Aynı zamanda kefil ve belge talebinde bulunmayan Akbank, 48 ay vade seçeneği sunmaktadır. 

Kuveyt Türk 

Emeklilere yönelik en avantajlı kampanyalar düzenleyen bankalar arasındaki Kuveyt Türk, faizsiz bankacılık anlayışını sürdürmektedir. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalararasında yer alan Kuveyt Türk, katılım bankacılığı içinde emeklilerden herhangi bir masraf talep etmemektedir. 

Denizbank 

Emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarına çözüm olmak amacıyla, 1.000 TL’ye kadar masrafsız kredi imkanı sunan Denizbank, bu kredi için hiçbir masraf talep etmemektedir. 

Tutar her ne kadar büyük ihtiyaçlar için çözüm olmasa da, emeklilerin anlık nakit ihtiyaçlarını giderebilmek için ideal krediler arasındadır. 1000 TL üzerinde kredi çekmek isteyen emekliler için, Denizbank geniş vade seçenekleri ve düşük faiz oranları ile kredi veriyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı