Yaşam

En İyi Çeviri Programları 2019

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük işlerimizin tamamını bilgisayarları kullanarak gerçekleştiriyoruz. İnternetin yaygınlaşmasıyla alışveriş ve bankacılıkla ilgili işlemler dahi tüm işlemleri gerçekleştirirken ayrıca tüm dilleri de Türkçe’ ye çevirebiliyoruz. En iyi çeviri programları 2019 hangisi? beraber bu konuyu ele alacağız. Mevcut çeviri programlarıyla bilmediğimiz bir dili kendi dilimize çevirebiliyoruz. Bu sayede gördüğümüz beğendiğimiz yabancı sitelerde alışveriş yapma imkânımız oluyor.

Çeviri programları sayesinde görüşmeler yapabiliyoruz. Yabancı arkadaş edinebilir ve rahatlıkla iletişim kurabiliriz. Bu sayede Ddil eksikliğini hissettirmeyen bu programlar önemli yere sahip.

En Çok Kullanılan Siteler 2019

Bütün çeviri programları aynı değildir. Bazı programlar sadece kelime çeviri yaparken bazı programlar ise konuşmaları metne döker. O metni istediğiniz dile çevirir ve sesli okur.

En iyi çeviri sitelerinden biri olan Google Çeviri, Google’ nin sunduğu hizmettir. Oldukça kullanışlı olan bu site yabancı biriyle konuşma esnasında açılıp, birbirinizi anlamak için kullanılan en iyi programlardan biri özelliğine sahiptir. Dil bilmediğiniz halde zorlanmadan konuşabileceğiz bu çeviri programı büyük kolaylık sunmaktadır. Oldukça hızlı çalışması, dilleri kendiliğinden tanıma özelliği, 90 a yakın dil seçeneğinin olması ayrıca web sayfalarını da çevirmesi gibi birçok özelliği vardır.

Bir diğer çeviri programı Yandex Çeviri, yazıların üstünden çeviri imkânı sunması büyük nimet şeklinde algı oluşturmakta ve çok hızlı olması tercih sebeplerindendir. Sesli giriş metni olması, çeviriler favorilere eklenmesiyle, çeviriyi sesli okuması, yaptığı çeviride paylaşma imkânı sunması, yazım denetimi yapması yönüyle kullanıcıyı resmen cezbetmekte. 45 e yakın dil seçeneği mevcuttur.

Resorve çeviri sitesi ise yazım denetimi yapmakta, hizmeti geliştirmek için çevirinin puanlandırması gibi özelliklere sahiptir.

Bu Sitelerin Olumsuz Yanları

Bu kadar özelliğinin yanında olumsuz birkaç özelliği de bulunmaktadır. Biraz da bu konuya değinelim

Google sunmuş olduğu Google Çevirinin bazen yanlış çeviri yaptığı bilinmekte.

Yandex Çeviri de resim üzerinden çeviri yapmak için o resmi yükletmek istemesi önemli bir problem

Resorve çeviri ise diğerlerinden ki gibi girilen metni hangi dilde olduğunu tanıyamaması. Konuşmayı metne dökememesi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı